Středa, 4.10.2023
Ostatní volný časVolný čas

Proč jet v září do Prahy?

Každý den se v Praze koná několik desítek akcí, které stojí za to navštívit. Není ale reálné pendlovat denně jen kvůli akcím mezi Chrudimí a Prahou. A protože je na pronájem bytu v Praze přeci jen trochu dražší lokalita, podívali jsme se na akce, které se konají o víkendu a jsou schopné zabavit každého člena rodiny. 

Změřili jsme se na největší pražské veletrhy, které se konají v měsíci září a na kterých si téměř každý dokáže najít to své. 

FOR DECOR & HOME 2022

Je určen milovníkům dekorací, skla, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží. Veletrh se koná 8 – 9. 10. 2022 na výstavišti v Letňanech a přesto, že je teprve září, na něm můžete najít například výstavy aktuálních vánočních trendů.

SBĚRATEL 2022

Je akcí, kterou ocení sběratelé známek, mincí, starožitností, drahých kamenů nebo dokonce i autogramů. Na akci se přihlásila v roli vystavovatelů už velmi známá jména. Zajímavostí ale je, že sběratelé budou mít možnost si nechat provést zdarma ocenění od nezávislých znalců z profesních organizací. Pokud tedy máte doma mince, nebo třeba poštovní známky, na které padá prach a neznáte jejich skutečnou hodnotu, toto by mohla být cesta, jak ji elegantně zjistit. Navíc je tento veletrh spojen s prodejním veletrhem minerálů a drahých kamenů. Akce se koná také v Letňanech, 9 – 10. 9. 2022

FOR ARCH & FOR INTERIOR 2022

I další termín sdružuje dva velmi podobné veletrhy. První je zaměřen na stavebnictví, architekturu a design. Veletrh FOR ARCH vás provede všemi oblastmi stavebnictví, nabídne informace o novinkách ve stavebních materiálech, postupech a pro zábavu také praktické ukázky stavebních řemesel. 

Pokud vás ale spíš láká vybavení bytu či domu, nejspíše vás zaujme veletrh FOR INTERIOR, který cílí na moderní a inovativní vybavení domácnosti. A to od klasických kousků a solitérů až po ultra moderní nábytek, doplňky a dekorace. Termín obou akcí je stejný, 20 – 24. 9. 2022

MAGNETIC FESTIVAL 2022

Je akcí z úplně jiného soudku. Jedná se o jeden z největších indoor tanečních festivalů ve střední Evropě a rozhodně o sobě dá řádně vědět. Pokud vám tedy chybí po koronavirových letech pořádná taneční party, můžete si ji užít opět v Letňanech, 27. 9. — 28. 9. 2022. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.