Recenze audioknihy Muži, co zírají na ženy

Recenze audioknihy Muži, co zírají na ženyMuži, co zírají na ženy a 33 dalších povídek z fleku je sbírka krátkých povídek z pera (a v této audioverzi také hlasu) Miloše Čermáka. Ten zde rozebírá velice pestrou škálu témat, přičemž ta se pohybují od témat běžných a obyčejných přes témata nevšední až po ta úplně absurdní – je tu povídka o lidech se sexuální přitažlivostí vůči předmětům (od varných konvic, přes topinkovače, ledničky, silniční radary až po komíny nebo vodní elektrárny…), problémech s alkoholismem u strážných andělů, o posmrtné escort službě, o výměně operačního systému v nebi nebo o tom, jak muži, co zírají na ženy, nestárnou.

Je velice zajímavé, jak nenápadně dokáže autor takováto neobvyklá témata zpracovat – povídka většinou začíná pozvolna a nevinně, třeba běžným rozhovorem dvou kolegů, ničím výjimečným, když najednou padne slovo a vám dojde, že tu posloucháte něco ne tak docela běžného. Přesto však tento styl vůbec není na škodu a komičnosti povídek spíše přidává, než aby jí jakkoliv škodil.

Zároveň je také třeba uznat, že pan Čermák má úžasnou schopnost vytvářet pointy. Díky tomu tak i ty povídky, které se po celou dobu zdají být v celku normální a ne tak s prominutím „ujeté“ (v dobrém slova smyslu!) jako těch pár výše zmíněných, v důsledku působí velice komicky, jelikož mají překvapivá a zajímavá rozuzlení. Tento fakt mě při poslechu knihy opravdu zaujal, jelikož ta nese v názvu informaci, že se jedná o sbírku povídek „z fleku“ a já upřímně nechápu, jak je někdo schopen vytvářet takto propracované pointy při psaní z fleku, za což má pan autor můj neskonalý obdiv.

V závěru asi stačí zmínit jen jediný možný nedostatek knihy, který mě napadá – pan Čermák má velice specifický hlas i celkový projev, který by si někdo mohl zcela zamilovat, zatímco jinému by vůbec nemusel sedět. Mně například vůbec nevadil, jenom prostě musím obecně upozornit, že pokud zvažujete nákup audioknihy a nevíte, jaký má vypravěč hlas, možná by nebylo na škodu se s ním nejdříve seznámit (najít nějaký rozhovor nebo něco), ať víte, do čeho jdete…(ukázka z audioknihy)

Jinak je však tato audiokniha velice příjemným poslechem do každé situace – je skvělá na cesty, ale hodí se i jen tak na doma, dokáže zabavit a hlavně tedy pobavit nepřeberným množstvím zajímavých a neobvyklých námětů i zpracování.

Audioknihu mohu vřele doporučit!

 

Název:                  Muži, co zírají na ženy
Autor:                    Miloš Čermák
Interpret:              Miloš Čermák
Délka:                   5 hodin 39 minut

Katalogové č.:     AK048
EAN:                     8594169480480

Vydavatel:           OneHotBook

 

{source}

[[p]][[iframe width=“100%“ height=“166″ scrolling=“no“ frameborder=“no“ src=“https://w.soundcloud.com/player/?url=https://soundcloud.com/onehotbook/muzi-co-ziraji-na-zeny-milos-cermak-audiokniha-onehotbook-demo&auto_play=false&color=ec0515&theme_color=00FF00&show_artwork=true“]][[/iframe]][[/p]]

{/source}

 

Anotace

Hrdinové čtyřiatřiceti vtipných, absurdních a hravých povídek „ze života“ se ve své snaze o štěstí, sex, uznání či peníze občas vypraví za hranice obvyklých jevů. Jejich příběhy se odehrávají jak u nás, tak ve Spojených státech, ale občas i trochu mimo hmatatelný svět. Svoje si tu ale užijí také přístroje, třeba kopírka jako objekt vášně nebo varná konvice vibrující vzrušením. Všechny neuvěřitelné historky napsané „z fleku“ si můžete vychutnat v podání samotného autora ? známého českého novináře a komentátora.

 

Miloš Čermák (* 1968)

Český novinář a spisovatel, vydavatel, konzultant a šéfredaktor serveru iHNed.cz vystudoval kybernetiku na elektrotechnické fakultě ČVUT. Působil v Lidových novinách (šéfkomentátor 2003–2005) a časopise Reflex (redaktor 1992–2003). Celkem napsal přes dvacet knih, je také spoluautorem komiksu Hana a Hana. Pro Českou televizi připravoval např. pořady Zavináč, Bez obalu, Letem světem. Od roku 2001 je členem katedry žurnalistiky FSV UK a učí rovněž na CIEE (Council on International Educational Exchange). V roce 2010 získal ocenění Osobnost roku v anketě Křišťálová lupa (Cena českého Internetu), čtenářské ankety zpravodajského serveru Lupa.cz. Po jeho povídkové sbírce Lovestory ve výtahu (Publixing, 2013) vychází v audiopodobě také další soubor Muži, co zírají na ženy.

 

 

 

OneHotBook

 

Vydavatelství OneHotBook
Vydavatelství OneHotBook
– vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

 ~tz~ 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.