Čtvrtek, 8.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Rekord pokořen, Češi ale zůstali bez medaile

V neděli 9. prosince 2018 skončilo MS ve florbale v České republice. Praha hostila světový šampionát, který překonal rekordy v návštěvnosti.

Za devět hracích dní se odehrálo celkem 48 zápasů. Ty vidělo v součtu 181 518 návštěvníků, což jednoznačně předčilo dosavadní rekord z Göteborgu (104 406 diváků). Navíc letošní turnaj překonal rekord v návštěvě na zápase základní skupiny (12 326 diváků) a také největší počet diváků na jednom zápase vůbec (16 276 diváků). Šampionát tedy splnil cíl, který si Český florbal vytyčil.

Velkým přáním všech českých fanoušků byla medaile pro národní tým. To bohužel nevyšlo. Češi sice postoupili z prvního místa ze skupiny a ve čtvrtfinále vyprovodili Dány, ale v semifinále narazili na severské Finsko a do finále se nedostali. Ve velice vyrovnaném zápase o třetí místo čeští florbalisté prohráli 2:4 se Švýcary a opět tak musí skousnout neoblíbenou „bramborovou“ pozici. Ve večerním finále pak Finové porazili Švédy a obhájili titul mistrů světa.

foto: Barbora Reichova / Sport

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.