Řemeslná sobota opět ve Skutči

Řemeslná sobota opět ve SkutčiŘemeslná sobota, která proběhne v sobotu 19. srpna 2017 bude tradičně ve znamení zprovozněných pracovišť muzejních expozic. V ševcovské světničce se budou šít boty a to nejen za pomoci jehel a dratví, ale také na prvorepublikovém šicím stroji Adler. Ve venkovní kamenické expozici roztopí kovář výheň a kameník si připraví ukázky lámání žuly dlabačkou, kterou bude pohánět historický motorový kompresor. Z bločků kamene pak nože beranové štípačky rychle vyrobí úhledné dlažební kostky. V chodu budou i další stroje a zařízení, a to stabilní motory, rameno na leštění kamene, svážná, Zajíčkův jeřáb, lanovka, třídička štěrku a buchar AJAX 3.

Stálé expozice doplňuje o letošní letní sezóně výstava věnovaná palným zbraním, a tak se můžete vedle komentovaných prohlídek zaměřených na obuvnické a kamenické řemeslo těšit i na humorná vystoupení herce Romana Prokeše, při kterých se seznámíte s historií různých druhů zbraní.

Po celý den bude v areálu muzea probíhat prodej drátovaných výrobků, keramiky, cínovaných šperků (ukázka výroby), přírodních mýdel, šitých a dřevěných dekorací, svíček ze včelího vosku, hojivých mastí a tinktur z propolisu, čajů, bylinek, koření, přírodní medoviny, medu, medových specialit, domácích limonád, marmelád a sirupů.

Děti budou moci využít řadu dílniček. Čeká je malování sádrových odlitků zkamenělin (trilobit a amonit), výroba papírových loutek, drátenická a kovářská dílna, škola šněrování i skládání bot z papíru zvané origami.
Každá vstupenka se na závěr dne zúčastní slosování o dárkový poukaz v hodnotě 2 000 Kč od firmy Botas a.s. otevřeno je od 9 do 17 hodin. Nezmeškejte proto nic, co vám může přinést SKUTEČný zážitek!

Vstupné 50 Kč dospělí, 25 Kč děti do 15 let, zdarma děti do 6 let.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.