Repríza finále vítězně pro Pardubice

hc_csob_pardubice2Utkání 11. kola mezi HC ČSOB pojišťovna Pardubice a HC Kometa Brno, bylo reprízou loňského finále. I když do zápasu domácí nevstoupili vítězně, podařilo se jim utkání otočit a udržet 3 body doma. Rozhodující gól do prázdné brány na 5:3 dal Jan Starý.

11. kolo, pátek 12. října 2012, 19:00 hodin

Třetiny:
0:1, 2:2, 3:0

Branky a nahrávky:
21:53 Brendl (T. Zohorna, Buchtele; 5/5), 35:38 Beech (Brendl, Píša; 5/4), 41:32 Beech (Bartek, Píša; 5/4), 53:08 Hemský (Krejčí; 5/4), 58:42 Starý (Hemský, Krejčí; 5/6) – 1:15 J. Hruška (Švrček, H. Zohorna; 5/5), 20:45 H. Zohorna (Švrček, J. Svoboda; 5/5), 36:29 J. Svoboda (J. Hruška, Švrček; 5/5)

Rozhodčí:
Blecha, Hribik – Hlavatý, Tošenovjan

Vyloučení:
10:11.

Diváci:
9667.

Střely na branku:
33:40.

Sestavy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Benák, Kolář, Píša, Kočí, Ďaloga, Kindl, Vašíček – Hemský, Krejčí, Starý – Bartek, Kousal, Somík – Brendl, Beech, Cetkovský – Buchtele, T. Zohorna, Semorád – Nosek.
Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) – Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Malec, Valach, Valábik, M. Hruška – Hořava, Čermák, Dlouhý – H. Zohorna Hynek, J. Hruška, Jak. Svoboda – Erat, Petrovický, Holec – Wasserbauer, Koreis, Dočekal.
Trenéři: Zdeněk Venera a Lubomír Oslizlo

Utkání nezahájili domácí vůbec dobře. Kometa se dostává hned v úvodu zápasu do vedení, a to po pouhé minutě a patnácti vteřinách. Po nepodařeném pokusu Hynka Zohorny a jeho kolegy Jana Švrčka se nakonec do odkryté branky trefuje Jan Hruška. O dvě minuty později navíc dostává Kometa další příležitost skórovat. Jakub Kindl dostal 2 minuty za sekání. Přesilovka nebyla využita. Po necelých šesti minutách hry se však objevují spory z loňského roku. Vše začalo pádem Salfického, neúspěšných pokusů překonat ho bylo hned několik a pak už jen následovala hromadná bitka každý s každým a nekonečná řada trestů. Ledovou plochu opouští Aleš Hemský, Jiří Vašíček na straně Pardubic. Na druhé straně to jsou Jan Hruška, Radim bičánek. Ti všichni dostávají 2+2 minuty za hrubost. Navíc Jakub Svoboda dostává 2 minuty za krosček. Hra tak pokračuje v pěti proti čtyřem. Domácí tak mají výhodu. Nedokázali však Trvaje zaměstnat. Další šanci dostávají Pardubice po 11 minutách hry. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odchází odsedět Hynek Zohorna. Přesilovka vypadá velice slibně. Ke střelám se dostává Aleš Hemský, Starý míjí těsně branku, zkouší to i Brendl, ale bez úspěchu. Pár vteřin po návratu Zohorny, ho střídá na trestné lavici domácí Martin Dočekal. Po minutě putuje na trestnou lavici i Pavel Malec a bude se tak hrát ve čtyřech. Ani jedna přesilovka v první třetině nebyla využita a během zbývajících 3 minut jsme neviděli ani branku.

Druhou třetinu začínají domácí ještě hůře, než tu první.  Po pouhých 45 vteřinách hry inkasují druhý gól. A není u něj opět nikdo jiný než Švrček a Zohorna. Tentokráte se neomylně trefil po úniku podél mantinelu právě Hynek Zohorna. O minutu později však Pardubice snižují náskok opět na rozdíl jediného gólu. Za záda Trvaje dostal puk Pavel Brendl. Akce střídá akci a brankáři se dnes rozhodně nenudí. Po pěti minutách hry přichází oslabení domácího týmu po hákování Tomáše Zohorny, který si jde tak odpočinout na 2 minuty. Kometě se nepodařilo skórovat a Pardubice okamžitě vyráží do protiútoku. V sedmé minutě útočí kometa a při jejich nájezdu je opět podražen Dušan Salfický. Hala šílí rozčílením, opět probíhají osobní souboje mezi hráči, ale tentokrát se vylučovat nebude. Máme za sebou necelých 10 minut z druhé třetiny a na lavičku opět putuje Pardubický hráč. Za hákování získává 2 minuty Martin Bartek.  Kometa vytváří tlak, ale i tentokrát pracuje obrana a Salfický bezchybně. Pardubice hrají v plném počtu. Po pár vteřinách je však pískán další faul Jana Starého. Ten se provinil podražením. Ani tentokrát se Brno neprosadilo, i když Čermák byl velice blízko k tutové šanci. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny přichází šance na vyrovnání Parbudic. Jakub Koreis si odchází odsedět dvouminutový trest za hákování. 6 vteřin po začátku přesilovku míří mezi tyče Kristopher Beech a rozhodčí se musí poradit s videorozhodčím, o platnosti branky. Po několika vteřinách napětí je branka potvrzena. Stav utkání je 2:2. To však platí pouhých 30 vteřin, kdy se dostávají do útoku hosté a Jakub Svoboda překonává Salfického. Jan Švrček si připisuje již třetí bod v dnešním zápasu za asistenci, stejně jako Jan Hruška, který vstřelil první branku a asistoval u obou dalších gólů Komety. Dvanáct vteřin před koncem druhé třetiny odchází na trestnou lavici Radim Bičánek, který hákoval Aleše Hemského, při jeho pokusu o vyrovnání.

Třetí třetinu začínají Pardubičtí téměř dvouminutovou přesilovou hrou. Po minutě a půl se daří Kristopheru Beechovi překonat Trvaje. V dnešním zápase se mu to povedlo již podruhé, opět v přesilovce a tak je stav opět vyrovnán na 3:3. Běhěm dalších 10 minut hry jsme viděli především šance Brna. V největší z nich byl Jan Svoboda, který nastřelil tyč. Bičánkovi se v zápětí dorazit nepodařilo. Snahy domácího týmu jsou v tuto chvíli většinou zblokované, Trvaj tak příliš práce nemá.  Sedm a půl minuty před koncem třetí třetiny, přichází další faul, další osobní souboj. Na trestnou lavici putuje Tomáš Malec na 2 minuty za držení hole. Dnes jsou pro domácí tým přesilovky stěžejní. I tentokrát se daří jí využít. Po několika dorážkách proměňuje Aleš Hemský. Dostává tak poprvé svůj tým v dnešním zápase do vedení. Po vstřelení branky se tlak otočil. Trvaj má plné ruce práce a Kometě se nedaří v útočném pásmu udržet. Minutu a třicet sedm vteřin před koncem třetí třetiny si bere Brno oddechový čas a rozhoduje se pro hru bez brankáře. Po třiceti vteřinách hry však ztrácejí hosté kotouč a po několika nahrávkách ho posílá do prázdné branky Jan Starý za asistence Aleše Hemského a Davida Krejčího. Stav utkání se otáčí ve prospěch Pardubic. Dvoubrankový rozdíl se Kometě během minuty nepodařilo srovnat. Do tabulky budou Pardubicím připsány další 3 body.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.