Pondělí, 15.7.2024
Ostatní volný časVolný čas

Rytíři nebes na pardubické obloze

Rytíři nebes na pardubické obloze24. Aviatická pouť v Pardubicích se uskuteční ve dnech 31. května 2014 a 1. června 2014. Letos se představí pod názvem “Rytíři nebes”.

Již po dvacáté čtvrté připravuje organizační štáb Sdružení Aviatické pouti leteckou podívanou. Letošní ročník nese podtitul Rytíři nebes a připomene letecké souboje z válečných událostí minulého století. Záštitu nad leteckým dnem přijal ministr obrany České republiky Martin Stropnický, hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický a primátorka Pardubic MUDr. Štěpánka Fraňková. Generálním partnerem akce je již tradičně společnost Enteria, český stavební holding.

Aviatická pouť má v Pardubicích – kolébce českéhoRytíři nebes na pardubické obloze letectví -dlouholetou tradici. Úvodní ročník Aviatické pouti se uskutečnil 11. května 1991, a to hned na dvou místech – na letišti v Pardubicích a souběžně i v menším měřítku na dostihovém závodišti v Praze-Chuchli. Datum konání nebyl zvolen náhodně, protože akce si dala za cíl připomenout tehdejší osmdesáté výročí přeletu Ing. Jana Kašpara z Pardubic do Prahy-Chuchle. Proto také byla za místo konání zvolena obě významná místa, na kterých Ing. Kašpar v roce 1911 pomyslně psal první stránky, v dnešních dnech tak bohaté, historie českého letectví.

Během uplynulých let se Aviatická pouť stala nejen významným leteckým dnem, ale zároveň i akcí, která je neodmyslitelně spjata s Pardubicemi a pardubickým regionem.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.