Sedm dopisů z lásky

recenze knihy Sedm dopisů z lásky

Sinéad Moriarty svým románem Dobrá matka způsobila, že se mnoho čtenářek (a snad i čtenářů) utápělo v slzách a dojímalo nad srdceryvným příběhem, v němž matka přichází vinou těžké nemoci o dceru. Výjimkou nebude ani čerstvá novinka Sedm dopisů z lásky

Sarah je zcela spokojená se svou rolí matky a manželky, která ji beze zbytku naplňuje. Žije jen pro svou rodinu a nemá potřebu stýkat se s jinými lidmi. Těší na přírůstek do rodiny, po několika potratech by měl na svět přijít vytoužený syn. Když jednoho dne nečekaně zkolabuje po velkých bolestech hlavy a upadne do kómatu, je všechno úplně jinak. Manžel Adam je v šoku, sedmiletá dcerka Izzie ztratila pocit jistoty a bezpečí. Rodinu se snaží držet pohromadě Mia, Sářina sestra, která je její přesný opak a sama má svých problémů dost. Když dojde k situaci, jež příbuzné spíše rozdělí než stmelí, vypadá to, že se rodinná pouta navždy zpřetrhají. Dokáží najít způsob, jak znovu fungovat a žít

Sedm dopisů z láskySinéad Moriarty opět dokazuje, že silná rodinná dramata jsou její devizou. I v tomto románu se zaměřuje na pouto mezi rodičem a dítětem a rozehrává silný, emocemi nabitý příběh. Zaměřuje se na pocity malé sedmileté dívenky, jíž se ze dne na den zhroutí sen. Vžívá se do její křehké dušičky a s pochopením líčí škálu pocitů, kterými malá Izzie trpí. Stejně jako v Dobré matce, ani tady nezapomíná na vedlejší postavy. Ty, ač mají vytyčenou roli doplňující, zaujímají v ději své podstatné místo. V popředí stojí Mia, energická učitelka, sestra a zároveň i nejlepší kamarádka Sarah. Poznáváme ji jako osobu, na jejíž bedrech stojí chod celé rodiny, přitom si neví rady sama se sebou. Zdatně jí sekundují manžel a pubertální dcera, která dává matce dost zabrat. Charaktery postav jsou velmi výrazné, každá z nich má svůj osobitý ráz i povahový rys a nemůže se stát, že by zapadla v zapomnění. 

Autorka do příběhu zapracovala i téma, které je poměrně kontroverzní. Na jedné straně může pomoci, na té druhé svým způsobem porušuje morální i etický kodex. Hranice je velmi křehká a mnohdy si lékaři nejsou jistí, zda ji už nepřekročili. Záměrně neuvádím, o co se jedná, aby nebyl prozrazen spoiler.

V případě této knihy se můžete těšit na opravdu srdceryvné čtení. Emoce, které prožívají hrdinové knihy, dostanou i vás. Ani tady však spisovatelka nezapomněla na to, že nemůže čtenáře nechat proplakat krabici kapesníků, aniž by jim neumožnila aspoň letmý úsměv, a opět děj protkala jemným humorem.

V románech Sinéad Moriarty je rodina pevnou základovou deskou, na níž autorka staví své úspěšné příběhy. Můžeme doufat, že se dalších knih, které napsala, dočkáme i u nás.

 

Název knihy Sedm dopisů z lásky
AutorSinéad Moriarty
Žánrromány pro ženy
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2020
Počet stran464
ISBN978-80-249-4102-8
  
Nákup knihy www.ikar.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)