Neděle, 14.4.2024
Cestování a výletyVolný čas

Slovensko křížem krážem

Proč Slovensko nejsou jen Tatry nebo Bratislava přijede do Vodních zdrojů Chrudim objasnit Jan Hodic v pátek 21. února 2020.

Před více než 100 lety jsme spolu začali žít v jednom státě. Sedmdesát let poté (a po 40leté pauze) jsme najednou mohli svobodně cestovat doslova po celém světě a nedlouho na to jsme se rozešli. Ale zůstali jsme dobrými přáteli a zemi našich nejbližších sousedů znovu objevujeme. Však nejvíce turistů na Slovensku tvoří právě Češi.

Slovensko projedeme doslova křížem krážem, navštívíme všechny jeho národní parky, projdeme se historickými centry významných měst i skanzeny lidové architektury, zdoláme nejkrásnější horské vrcholy i hluboké kaňony, prohlédneme si krápníkové jeskyně, úchvatné vodopády i slovenský orloj, vypravíme se na majestátné hrady, splujeme překrásné horské řeky a svezeme se lesní železnicí. Zastavíme se i na místech, kde se psala naše společná historie. A také se podíváme na Havaj.

Přednáška začíná výjimečně v 18:30. Vstupné 40 korun, děti školou povinné zdarma. Další informace a rezervace míst na telefonu 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz