Sluhové zla jsou zpět v PAX část číslo 5

PAX 5: Sluhové zlarecenze audioknihy PAX 5: Sluhové zla

Chytlavá, tajemná, hravá a s detektivní atmosférou… Taková je úvodní znělka nového pokračování osudu vyvolených bratrů Alrika a Vigga, kterým svůj hlas opět propůjčil Jan Vondráček. Jaké dobrodružství čeká na chlapce a další postavy v kapitolách 128 až 170?

Černá čarodějnice je tady! Pokračování příběhu začíná přesně v tom bodě, ve kterém skončila poslední stopa předchozí audioknihy. Alrik se vzpamatovává z napadení Mlíkosaje, a přitom se snaží nezabít Iris, která to všechno vlastně způsobila. Kdo vůbec je? Ukáže se, že navzdory svým činům není tak špatná, jen sloužila tomu, komu neměla, a navíc by jim vlastně mohla být i nápomocná…

V Mariefredu se všichni oddávají každoročnímu předvánočnímu shonu. Seznamujeme se hned s několika novými postavami, ale samozřejmě nechybí ani známé firmy – a ani tentokrát nás svými činy nezklamou. Tři děti, které se rozhodnou zahrát si jednu starou, děsivou hru, netuší, co tím doopravdy způsobily… Brzy a zcela náhle ztrácejí doslova roky času a jsou to právě Alrik a Viggo, kdo ho musí „dohonit“, než bude příliš pozdě… Na světlo vyplývají nové skutečnosti a nejeden se dozná ze svých obav a strachů, třeba i z minulosti. Jak se audiokniha tentokrát povedla?

Jasně, že zase skvěle! Pokračování příběhu, který neustále přitvrzuje (a mě to hrozně baví), rozhodně pobaví i dospělé, ačkoliv (audio)kniha je primárně určena dětem. Po nedávné návštěvě studia vydavatelství OneHotBook (ze které si můžete přečíst reportáž zde) jsem se tentokrát více zaměřila na práci interpreta. Jan Vondráček dal svůj hlas každé z postav. Pamatuje si je „od dílu do dílu“ skvěle. Kromě toho je schopný obrovskou rychlostí měnit hlas v závislosti na právě probíhajícím dialogu postav. Také se mi líbí jeho schopnost zvolat větu typicky tak, jak by to udělal malý kluk, popřípadě hovořit o událostech věrohodným akcentem z pohledu sledovaného – jednoho z dětí. Zásluhu na kvalitním načtení, obzvláště pak právě na dikci, melodii věty či temperamentu v něm schovaném, má ale i režisér Michal Bureš. Neuvěřitelně chytlavá hudba s pravidelnými údery gongu k tomu výborně ladí.

Tento, v pořadí pátý díl, trvá jen něco málo přes tři hodiny (bohužel). Autorkou celé série PAX je má oblíbená autorka z Kiruny Asa Larsson, která píše také „pro dospělé“ a z jejíž  tvorby zpracovalo vydavatelství již dvě detektivky ze série s Rebeckou Martinssonovou – Sluneční bouře a Prolitá krev. Doufám, že brzy bude pokračování.

 

Hodnocení: 90 %

 

{source}
[[p]]
[[iframe width=“100%“ height=“166″ scrolling=“no“ frameborder=“no“ src=“https://w.soundcloud.com/player/?url=https://soundcloud.com/onehotbook/asa-larsson-ingela-korsell-pax-5-cte-jan-vondracek-demo-onehotbook&auto_play=false&color=ec0515&theme_color=00FF00&show_artwork=true“]][[/iframe]]
[[/p]]
{/source} 

 

PAX 5: Sluhové zla

 

Název:              PAX 5: Sluhové zla
Autor:                Asa Larsson
Interpret:           Jan Vondráček

Délka:               3 hodin a 13 minut

Katalogové č.:   AK154
EAN:                 8594169481548

Vydavatel:         OneHotBook

E-shop:             stáhnout        koupit CD

  

{source}
[[p]]
[[iframe width=“100%“ height=“166″ scrolling=“no“ frameborder=“no“ src=“https://w.soundcloud.com/player/?url=https://soundcloud.com/onehotbook/asa-larsson-ingela-korsell-pax-5-cte-jan-vondracek-demo-onehotbook&auto_play=false&color=ec0515&theme_color=00FF00&show_artwork=true“]][[/iframe]]
[[/p]]
{/source}

 

Vydavatelství OneHotBook
Vydavatelství OneHotBook
– vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesb?, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

 OneHotBook

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.