Spiral Stairs se Scottem Kannenbergem přijede do Prahy

Spiral Stairs se Scottem Kannenbergem přijede do PrahyScott Kannenberg vyrazil se svým albem na turné. Pražští fanoušci se na něj můžou těšit 3. října 2017. Jeho vystoupení se bude konat v pražském klubu Café V lese. Vstupenky za 220 Kč budou k zakoupení od 21.4. 2017 na www.goout.cz, na místě v den prodeje za 280 Kč.

Je to už osm let, co Scott Kannberg, kytarista skupiny Pavement a šéf seskupení Preston School OfIndustry , který je znám jako Spiral Stairs, vydal své poslední nahrávky. Album Spiral Stairs nazvané The Real Feel vyšlo v roce 2009, v roce, kdy Pavement oznámili velkéa úspěšné turné, které se protáhlo až do roku 2010. Pak Scott odjel se ženou do Austrálie, narodilo se jim dítě a Scott se věnoval jen a jen své zahradě.

Jenže krátce poté se začal v Austrálii nudit a přesídlil do Los Angeles. Tam začal s kytarou skládat nové písničky. Tak vzniklo druhé album Spiral Stairs pjmenované Doris And The Daggers, nejosobnější a nejemocionálnější kolekce písniček, které Scott kdy složil.

 

 

 

 

 

Písničky se zabývají různými tématy i náladami. Dundee Man je o výletě za golfem do Skotska, který Scott podnikl se svým kamarádem Paulem Espositem. “Je to cestopis,” říká Scott, “ale je to také o chlápkovi, který je hrdým Skotem. Ideální hospodská písnička.”. Náladovka s dechovou sekcí Trams je melancholickou skladbou o tramvajích, které neustále jezdí “z jednoho města do druhého”. Uvodní skladba alba Dance (Cry Wolf) je rozjuchaná dupačka s ohlasy Wire, Roxy Music a Davida Bowieho.

Doris And The Daggers je kouzelná deska, kromě chytrých textů a Scottova umu složit skvělé melodie vám připomene váš oblíbený starý svetr, který vás zahřeje a zároveň nabije energiíí chuti k životu. Písničky jsou příběhy vyprávěné se zanícením – budete se k nim znovu a znovu vracet s přáním, ať nemusíte na další Scottovo album čekat osm dlouhých let.

 

spiralstairsofficial.com | cafevlese.cz | facebook.com/spiralstairsofficial

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.