Sportovat doma? Proč ne!

Myslíte si, že hýbat se můžete jen ve fitness centrech, ve sportovních halách a tělocvičnách? Kromě pohybu venku na čerstvém vzduchu je možné se rozhýbat i doma. Nejste-li zastánci hromadných cvičení s dalšími neznámými lidmi, určitě rádi běháte nebo chodíte. Pokud ani to neděláte s oblibou, rádi bychom vám představili sport, u kterého se nenadřete – naopak – ještě se pobavíte, zažijete napětí a zasmějete se.

Dočetli jste se zájmem až sem a jste zvědaví, o jakém sportu je řeč? Určitě vás navedl úvodní obrázek. Ano, je to šipkařský sport, který je rozšířený po celém světě. A důležité je toto: Abyste se naučili dobře házet, nemusíte docházet k žádnému trenérovi, stačí, když si koupíte sisalový terč a zkoušet můžete kdekoli a kdykoli – klidně doma!

Neohrnujte nos nad šipkami, tvrzení, že jde o hospodský sport, je dávno passé. Už dlouhou dobu se hřeje šipkařský sport na výsluní, celý svět sleduje šipkařské ikony jako je Michael van Gerwen, Rob Cross, Gary Anderson nebo historicky nejúspěšnějším sportovcem v tomto odvětví je Phil Taylor. Za nejlepšího českého šipkaře se považuje Karel Sedláček. Na začátku roku 2020 se stal prvním Čechem, kterému se povedlo vyházet si profesionální Tour kartu. Tu vlastní každoročně jen 128 nejlepších šipkařů světa. I on k šipkám přišel jako slepý k houslím. Jeho kamarád mu dal jako dárek šipkařský terč, on začal házet a zcela tomu propadl.

Zdá se vám to jako pohádka? Nemusíte se stát výborným šipkařem, ale tato hra vás zabaví na dlouhé podzimní a zimní večery, kdy by ven ani psa nevyhnal a vás už bolí „celý člověk“ od sezení na gauči. Pokud máte školou povinné děti, kupte jim šipkařský terč jako dárek, třeba k blížícím se Vánocům. Turnaje, které budete organizovat pro celou rodinu, se stanou legendárními.

Koupit můžete sisalový terč na šipky nebo elektronický terč na šipky. Rozdíl mezi nimi je v tom, že sisalový terč je vyroben ze štětin rostliny agave sisalan, která se používá pro výrobu lan a provazů. Do sisalového terče se používají šipky s kovovými hroty. Jestli ale chcete terč na šipky opravdu spíše na zábavu, zvolte elektronický terč. Nejenže můžete hrát oblíbené hry 501 a 301, ale je tam mnoho dalších her, ze kterých se může vybrat.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.