Trancefusion představuje – MYON & SHANE 54

myon_and_shane54Po dvou letech, naplněných úžasnými úspěchy, se Myon & Shane 54 v roce 2009 v hlasování DJ Mag Top 100 umístili na 91. místě. Za tímto mohutným úspěchem stojí kombinace neuvěřitelného nadání a pracovitosti. Jejich kultovní skladby a remixy, které se dostaly na vrcholy hitparád, a přednes vlastního stylu hudby a fantastických mashupů na okruzích diskžokejů vyvolaly v jejich žánru nový vzrušující závan energie.

Kvality jejich práce si brzy všimla jednička mezi diskžokeji Armin van Buuren. Díky hlasům jeho fanoušků se dostali přímo do živého vysílání ASOT 400/450. Objevili se na posledních třech kompilacích ASOT a zremixovali jeho vlastní díla. To zopakovali další významní producenti včetně Andyho Moora a Above & Beyond, kteří si je rychle vybrali, aby je předvedli na svých kompilačních albech.

Nahráli záviděníhodný seznam titulů a vítězných skladeb na Beatportu včetně Vampire, Helpless, Not A Lot Left a remixů Never Say Never od Armina van Buurena, Under Your Spell od Cosmic Gate a Tiestovo Love Comes Again pro jeho album největších hitů. Ještě ke všemu měli nové Anjunaband, nazvané Velvetine, což je partnerství s legendárním tranceovým/ou zpěvákem/čkou Aruna na Ajunabeats.

Fanoušci EDM na celém světě si žádají Myona & Shana 54 při vystoupeních gig na celém světě, takže tito diskžokejové ani nestačí mezi jednotlivými akcemi vybalovat kufry. Myon & Shane 54 jsou na nejlepší cestě, aby se stali tím, o čem vždycky snili – hybnou silou taneční hudby.

 

Pořádájící agentura BTL Agency přináší rozhovor s duem Myon & Shane 54:

Pánové, sice ze sousední země, ale do Čech směřujete vůbec poprvé a to hned třikrát za sebou, to je slušná nálož! Co jste říkali na to trojité pozvání?

Myon: V Česku jsem ještě nikdy nebyl a moc se těším. Slyšel jsem, že kluby, kde máme hrát, jsou skvělé, a na lineupu hlavní akce je hodně našich kamarádů, takže se opravdu moc těším.
Shane: A já se těším, až zase po hodně dlouhé době uvidím svého kamaráda Michaela C. Mám od něj o Češích a o tom, jak se umí bavit, jen ty nejlepší zprávy. Už se nemůžu dočkat, až to na vlastní oči uvidím!

Co jste tak mimochodem slyšeli už o českých party people?

Shane: Holky jsou fantastický, bez přehánění. Pražský noční život jsem už měl možnost ochutnat a chutnal mi teda moc!
Myon: Já vím jen to, co mi navykládal Shane 🙂

Zažili jsme vás loni v Bratislavě na ASOT450 a proto taky to pozvání. Minulý rok obecně pro vás asi musel být hodně velký kolotoč, že? Takový rychlý výstřel mezi světovou trance elitu!

Myon: Někomu se to může zdát jako raketový start, ale není to tak. Oba už muziku děláme dlouho. Já jsem první track vydal už před sedmi lety…
Shane: A moje profesionální hudební kariéra začala už v roce 1991!
Myon: Takže tady vidíte, že nejsme žádní nováčci, i když jako MS54 jsme začínali až v roce 2008. Pokud to teda berete až od té doby, pak ano, šlo to docela rychle.
Shane: Dohromady máme oba na kontě asi 300 nahrávek a pracujeme naplno. Děláme to rádi, práce je naše zábava.

A hned nato krásné umístění v DJ MAG TOP 100, hraní po boku těch největších hvězd, remixy pro kdekoho… Nezamávalo to s váma?

Myon: Trochu nás to možná spíš vylekalo, ale museli jsme do toho skočit rovnýma nohama. Když zavolá Armin, že na nové turné potřebuje nějaké nové mashupy, je vám jasné, že to, co děláte, děláte dobře.
Shane: Když remixujete pro velké hvězdy, je laťka nasazená hodně vysoko. Nejprve se možná trochu zaleknete, ale pak si řeknete, že si nás přece sami vyžádali, protože se jim naše práce líbí. A tak ten stres opadne.
Shane: Většinou víme hned, co se od nás chce, ale i tak nám někdy trvá dost dlouho, než tomu dáme konkrétní tvar. První remix pro Armina nám trval asi dva měsíce…

Jak to vypadá u vás v Maďarsku? Taky je tam trance považován za mainstream na poli elektronické hudby nebo tam lidi holdují jiným stylům?

Shane: Vůbec ne. Tranceová scéna se pomalu rozrůstá, ale pořád je dost malá.
Myon: Většina lidí holduje komerčnímu housu, hlavně ve velkých klubech. Samozřejmě – když přijede Armin, Tiesto a další z jejich klasy, mají narváno.

V Maďarsku musíte být asi za místní taneční ikony, ne?

Shane: Haha, kdepak! Už více než rok a půl jsme doma ani nehráli. Místními hrdiny jsme nikdy být nechtěli a ani jsme s místními hrdiny nechtěli nikdy soutěžit. Děláme to, co máme rádi, a děláme vlastní věci. Umístění na DJ Mag chart je skvělý indikátor našeho postavení na mezinárodní scéně a jsme děsně vděční našim fanouškům za jejich obrovskou podporu.
Myon: Hodně clubberů a promotérů v Maďarsku ani neví, kdo jsme nebo co děláme. Podle jednoho slavného nejmenovaného DJe jsme „to nejlepší, co Maďarsko v taneční hudbě vyváží“ – akorát že Maďarsko o tom moc neví. Ale věci se mění, pomalu nám roste základna i doma.

Na čem aktuálně pracujete? Co nějaké album?

Myon: Pořád na něčem pracujeme… 🙂
Shane: Během několika měsíců vyjde naše nové autorské album, které pomalu dokončujeme. To je to jediné, co teď můžeme prozradit.

Tak zpátky k vašemu hraní na Trancefusion, je v lineupu ještě někdo, koho ještě osobně neznáte?

Myon: Vlastně ani ne. Kromě Bon Tripa snad už jen Emmu Hewitt.
Shane: Se všema jsme se potkali někde na akcích a s většinou z nich jsme přímo i spolupracovali.

Tak nakonec prosíme nějaký speciální pozdrav do Čech od Dunaje! 🙂

Shane: Věřte nebo ne, i když bydlím v Budapešti a zblízka jsem tu řeku viděl mockrát, nikdy jsem do ní nenamočil ani prst u nohy. Možná jsem měl…
Myon: A já jsem z jiného města, takže je to pozdrav „od Tisy“:
Pozor, pozor, těšte se: budete tancovat, budete zpívat, budete tleskat jako o život!!! :-)))

Díky za rozhovor a těšíme se moc na to trojité setkání a věříme, že předvedete Čechům, jak parádně to umíte mixovat!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.