Pátek, 24.5.2024
HudbaKultura

Turné Pražský výběr 2012

Turné Pražský výběr 2012Přípravy na listopadové turné Pražského výběru nabírají na intenzitě. Legendární kapela v původní sestavě se zpěvákem a klávesistou Michaelem Kocábem, kytaristou Michalem Pavlíčkem, baskytaristou Vilémem Čokem a dvěma bubeníky Klaudiem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem od 9. do 24. listopadu odehraje čtyři koncerty ve sportovních halách v Praze, Ostravě, Brně a Pardubicích. V posledním zářijovém týdnu do Prahy z Londýna dorazí bubeník Jiří Hrubeš, kterého po jeho emigraci v roce 1985 za bicími vystřídal Klaudius Kryšpín. Kapela tak bude kompletní a společné zkoušky se rozjedou naplno.

Aktuálně vrcholí práce na scénografii, light designu a dramaturgii celého koncertního turné, ladí se také veškeré technické záležitosti. Kostýmy nepřipravuje žádný profesionální stylista či kostýmní výtvarník, jak bývá obvyklé na podobně velkolepě koncipovaných turné. Stejně jako po celou dobu existence Pražského výběru si kostým připravuje každý z členů skupiny sám. Fanoušci nebudou ošizeni ani o proslulou postavu Artura Ropotáma, která provázela koncerty kapely během jejího nejslavnějšího období. Přímo z dílny Pražského výběru vzešly i nápady na speciální efekty vytvořené pro nadcházející turné, na jevišti tak bude například umístěna téměř metrová lupa na stativu, vážící bezmála 30 kg, naplněná destilovanou vodou. Na koncertech zazní hity z kultovního alba Straka v hrsti a druhé desky Výběr.

Turné Pražský výběr 2012 

Vstupenky na turné Pražský výběr 2012 jsou v prodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz, na portále Ticketportal – www.ticketportal.cz a  v prodejnách sítě Bontonland –  www.bontonland.cz, v cenách od 390 do 590 Kč.

 

TERMÍNY KONCERTŮ: 

09. 11., 19:00 hod. – Praha, TIPSPORT ARENA

13. 11., 19:00 hod. – Ostrava, hala SAREZA

21. 11., 19:00 hod. – Brno, KAJOT ARENA

24. 11., 19:00 hod. – Pardubice, ČEZ ARÉNA

Turné Pražský výběr 2012

Více na www.prazskyvyber.com, www.facebook.com/prazskyvyber.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.