Týden knihoven 2020

Příští týden, pokud to situace dovolí, proběhne tradiční Týden knihoven, který je největší společnou událostí českých knihoven a probíhá po celé České republice v první polovině října. Akci vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky a tradičně se zapojila i chrudimská knihovna. Mottem letošního ročníku jsou „Knihovny jako centra celoživotního vzdělávání“.

Týden knihoven 2020Připravili pro vás program určený všem věkovým kategoriím. Již v pátek 2. října bude možné v knihovně zhlédnout od 9.00 hodin ukázkovou lekci Virtuální univerzity třetího věku pro nové zájemce. Na tento semestr si účastníci vybrali kurzy Leonardo da Vinci (1452-1519): renesanční uomo universale a Křesťanská ikonografie a hagiografie. Virtuální univerzita třetího věku začíná v úterý 6. října v dopoledních hodinách.

Na dětském oddělení se můžete ve středu 7. října zúčastnit Pacičkování. Speciální program v rámci projektu S knížkou do života (Bookstart) pro rodiče s batolaty do 4 let je připraven také každou následující středu od 10.00 hodin. 

Ve čtvrtek  8. října od 10.00 hodin ve Spolkovém domě pokračuje cyklem přednášek další semestr Akademie třetího věku.

8. 10.   Viktorin Kornel ze Všehrd – PhDr. Hana Mazurová

22. 10. Archeologický výzkum na obchvatu Slatiňan – PhDr. Jan Musil

5. 11.   Mýty I. –  RNDr. Mgr. Tomáš Pavlík

19. 11. Mýty II. –  RNDr. Mgr. Tomáš Pavlík

3. 12.   Loutky na frontě – Richard Matula

17. 12. Vánoční zvyky- PhDr. Ilona Vojancová

Nejen pro seniory je připraven kurz trénování paměti „Mozku, nespi!“, který startuje 15. října.

Týden knihoven je ale především spojen s velkou knižní burzou, kdy se od  6. 10. do 9. 10 uskuteční ve vestibulu knihovny prodej vyřazených knih.

Tradičně bude vyhlášena i čtenářská amnestie. Čtenářům, kteří od úterý 6. do soboty 10. října 2020 vrátí všechny upomínané knihy nebo jiné dokumenty, bude prominuta pokuta za jejich pozdní vrácení.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.