Pátek, 8.12.2023
Sport

Tygři z Košumberka opět neporaženi!

Pohár výhercůV sobotu a v neděli 4. a 5. října 2008 proběhlo v Nové Pace závěrečné dvojkolo Ligy Martiny Beyerové (LMB) v závěsném kuželníku družstev (soutěžní úprava ruských kuželek). Družstvo Tygři z Košumberka se zúčastnilo v oslabené sestavě. Přesto uhájili náskok z prvních kol, ustanovili nový ligový rekord a získali již devátý mistrovský titul.

“Kvůli vysoké marodce jsme museli udělat změny v sestavách všech pěti košumberských družstvech. Ale hlavní cíl, obhajoba titulu, se podařil splnit. Obhajoba titulu je pro nás otázkou cti,” uvedla s úsměvem Petra Vomočilová, hlavní trenér TJ Léčebna Košumberk. “Zamrzí, že ostatní naše družstva podala jen průměrný výkon. I když vzhledem k absenci hned několika hlavních opor se to dalo očekávat,” pokračovala Vomočilová.

V soutěži jednotlivců si hráči z Košumberka nevedli nejhůř. V kategorii V muži (vozíčkáři) dokonce obsadili všechna tři místa (mistr ČR Jan Budík, 2. místo Radek Procházka, 3. místo Daniel Pacek). K tomu přidali stříbrnou medaili Lucie Petrementová v kategorii VS ženy (vozíčkáři spastici) a Vlastimil Nečas v BS muži (berličkáři spastici).

Hlavními partnery devítinásobných mistrů a všech ostatních košumberských kuželkářů jsou Pardubický kraj a Iveco Czech Republic, a.s.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.