Čtvrtek, 23.5.2024
Ostatní volný časVolný čas

V čem spočívá práce realitního makléře?

Přemýšlíte o práci realitního makléře, ale nejste si příliš jisti, zda byste na trhu s nemovitostmi mezi zkušenými profesionály uspěli? Nezoufejte. Poradíme vám, jaké předpoklady by měl mít každý úspěšný realitní makléř.

Pokud se chystáte stát realitním makléřem, měli byste mít několik důležitých dispozic, bez nichž se ve světě realit neobejdete. Mezi základní předpoklady patří především vysoká sociální inteligence (EQ), díky níž budete snadno komunikovat s potenciálními klienty a získávat jejich důvěru. Dostatečná míra asertivity vám umožní přesvědčit druhé o svých schopnostech a získat si jejich sympatie. Správný realitní makléř musí být srdcem obchodník – bez citu pro byznys by jinak těžko získal další zakázku. Protože je trh s realitami flexibilní, musí být makléř schopen čile reagovat na změnu podmínek a být ochoten se učit stále něco nového, pracovat na sobě. Pracovitost, píle, sebekázeň a vytrvalost, to jsou předpoklady budoucího úspěchu.

Jako realitní makléř nepracujete jen v dalším zaměstnání, ale v podstatě sami začínáte podnikat. A jako každý podnikatel potřebujete nějaký podnikatelský plán. Vytvořte si písemný plán s výhledem do budoucna a snažte se jím řídit, Vždy musíte mít na paměti, co je vaším cílem a jakým způsobem jej chcete dosáhnout. Svěřte se se svými záměry zkušenějším kolegům, využijte jejich zkušeností a know-how, nebraňte se mentoringu – každý byl někdy začátečníkem, nikdo nebyl hotovým profesionálem první týden v novém oboru.

Realitní makléř musí umět organizovat svůj čas. Trh s realitami se mění velmi rychle, co platí ráno, může být po obědě zcela naopak. Investovat čas do náboru nových klientů, věnovat se těm stávajícím či studovat novinky v oblasti práva a financí se rozhodně vyplatí. Jedině osobní rozvoj, vytrvalá práce a schopnost být včas na správném místě vám přinese uspokojení z dobře odvedené práce i sladkou odměnu. Ochota pracovat každý den a schopnost vyjít vstříc svým klientům udělá z obyčejného makléře realiťáka roku.

A ještě jedna rada na závěr. Práce realitního makléře bývá mnohdy jako na houpačce. Vycházet s lidmi a uzavírat obchody za nemalé sumy vyžaduje vysokou odolnost vůči stresovým situacím. Umět upustit páru a odreagovat se je v tomto oboru nezbytné. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.