Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

V hlavní roli

V hlavní roliV hlavní roli je neotřelá argumentační párty hra.

Podaří se vám prosadit vaši osobnost mezi ostatními a přesvědčit protihráče, že právě ona nejlépe splňuje zadání na kartě Výzvy?

Autorem je světoznámý autor Reiner Knizia. Pravidla hry V hlavní roli jsou tak jednoduchá, jak jen mohou být. Protlačit svou osobnost přes neprůstřelné argumenty ostatních, kteří mají samozřejmě stejný cíl, už vůbec snadné není.

Hra probíhá tak, že se nalosují karty Výzev. Jeden hráč výzvu přečte a všichni pak mezi svými pěti kartami osobností hledají tu, která dané výzvě nejlépe odpovídá. Nu tak řekněte, “Kdo by mohl nejlépe zastavit čas?”. Albert Einstein, Helena Vondráčková, Superman, Justin Bieber nebo třeba Leonardo da Vinci? Jednotlivé vybrané osobnosti samozřejmě zůstávají ostatním skryté, až do okamžiku, kdy je začínající hráč zamíchá a vyloží před sebe. Ten si pak vybere osobnost, která dle jeho názoru Výzvě odpovídá nejméně. Svůj výběr musí náležitě vysvětlit a ostatní samozřejmě mohou snášet protiargumenty. O vyřazenou osobnost se přihlásí její majitel a dále pokračuje v selekci. Hráč, jehož osobnost zůstane, získá kartu Výzvy coby bod. V hlavní roli je opravdovou výzvou na poli párty her. Není asi třeba říkat, že se může velice snadno zvrhnout. Nu, zkuste bojovat do roztrhání těla za svého Tigera Woodse či Madonnu.

 

Herní materiál
200 karet osobností,
64 karet výzev,
pravidla hry

 

Název: V hlavní roli
MindokRok vydání: 2013
Autoři: Reiner Knizia
Výrobci: MINDOK

Věk hráčů: od 10 let
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Kategorie: rodinné hry , párty hry
Stupeň náhody: malý podíl náhody
Interaktivnost: vysoká míra komunikace
Humor: postavena na humoru
Složitost: triviální
Herní systém: hra vhodná na večírek
Počeštění: kompletně česká hra dostupná v ČR
Pravidla hry: http://www.mindok.cz
E-shop: http://www.deskohry.cz/v-hlavni-roli/

 

V hlavní roli

Svět je plný výzev. Dokážete vybrat správné osobnosti, které vaše výzvy přijmou? Postavte různé známé osobnosti a postavy do hlavních rolí v řadě nepředvídatelných situací! Otočte kartu a přečtěte výzvu. Každý vyberte nejvhodnější osobnost pro hlavní roli v této výzvě. Přesvědčte ostatní, že právě vaše osobnost si zaslouží hlavní roli. Argumentujte, bojujte za to, že právě váš adept obstojí nejlépe.

V hlavní roli se objeví známé osobnosti, vy sami, a také pořádná porce zábavy.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.