Středa, 29.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Vizovické Trnkobraní – tolik NEJ jen tak nenajdete

Areál likérky ožil festivalovým děním v letošním roce již podruhé, po přehlídce těch NEJlepších metalových sdružení z celého světa zavítali do Vizovic interpreti, patřící povětšinou do NEJužší špičky českého hudebního mainstreamu. Na NEJstarší festival v ČR sice letos nedorazily NEJvětší hvězdy našeho hudebního nebe (každý nechť si dosadí sám), Trnkobraní má svou NEJvětší devizu jinde – řadí se mezi ty s NEJúžasnější atmosférou. A není to jen díky NEJtradičnějšímu a NEJaromatičtějšímu alkoholickému nápoji, vyráběnému v NEJvýchodnější části naší republiky.

 

Trnkobraní

 

Jak už jsem v samotném titulku naznačil, vizovické Trnkobraní se dá popsat jen s využitím superlativů a samých NEJ. Na prvním místě tohoto pomyslného NEJžebříčku se stoprocentně umístilo NEJvíce vypité slivovice a NEJvíce spořádaných švestkových knedlíků, do jejichž konzumace se již tradičně zapojili i účinkující. Ti byli dramaturgy festivalu pečlivě vybráni s NEJvětší pravděpodobností tak, aby přitáhli co NEJrozmanitější publikum. A tak se letos hrálo pro NEJmladší (Pekař, Mirai) i pro NEJstarší (se vší úctou pochopitelně – NEJlepší domácí kapela Fleret). Pamětníky uspokojilo také jedno z NEJlegendárnějších sdružení a králové punku – Visací Zámek. Pro příznivce NEJpopovějších odnoží rocku (dá-li se to tak formulovat) zahráli MIG21, jejichž sobotní večerní koncert patřil zároveň mezi ty NEJdivočejší. Mandrage pro změnu předvedli NEJefektnější show. Mezi NEJméně zajímavé bych po bok Argemy zařadil poprockové Desmod, kterým k dosažení těch NEJvyšších příček popularity a ohlasu obecenstva stále chybí patřičný drive. Ten naopak nechyběl „odpadlíkům“ ze Support Lesbiens, skupině Portless, která je společně s Arakainem a Wohnouty mými adepty na letošní NEJrockovější zážitek. Během svého setu zmíněné kapely odehrály NEJen svoje NEJvětší hity, jejich vystoupení snesla i ta NEJpřísnější měřítka pro NEJnáročnější diváky (a po jejich koncertech i NEJhlušší). Tím NEJtišším a zároveň NEJvětším lákadlem se letos pochopitelně stal Jarek Nohavica, jenž měl mezi vystoupeními na Trnkobraní NEJdelší pauzu – více než 20 let. A sedmnáct tisíc návštěvníků všech generací po sobotním plnohodnotném koncertu vypadalo spokojeně, čekání stálo zkrátka za to. Spokojená mohla být i hrstka Nohavicových „nepříznivců“ v areálu, protože se zatím mohla uchýlit třeba k tomu NEJzábavnějšímu co Trnkobraní nabízí – vystoupení Komiků s.r.o.. I ženská kategorie má svojí vítězku, velmi energickou Ewu Farnou. Zbývá už jen vyzdvihnout to NEJvtipnější z doprovodného programu – moderování knedlíkové soutěže Michalem Kavalčíkem a Patrikem Hezuckým. Každý si tak svoje NEJ během dvou dnů zajisté našel a i když se celkově nejednalo o ten NEJpovedenější ročník a měl dost hluchých míst, přejeme vše NEJ i příštímu 52. ročníku.  

 

Trnkobraní

 

Trnkobraní

 

Trnkobraní

text a foto: Jaroslav M. Korel

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.