Pondělí, 27.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Věra Špinarová a Deborah Bonham

V Královehradeckém Aldisu dne 30. ledna 2011 vystoupí česká hvězda Věra Špinarová která zahraje všechny své léty prověřené hity a britská  zpěvačka Deborah Bonham. Obě zahrají plnohodnotný koncert. Pro milovníky dobré muziky to bude velký zážitek. Stylem hudby k sobě tyto dvě interpretky velmi dobře pasují. Vstupenky jsou k maní od 350 Kč a určitě by to byl i vhodný vánoční dárek.

Věra Špinarová

Věra ŠpinarováPro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech patří Věra Špinarová již mnoho let mezi nejžádanější zpěvačky v České a Slovenské republice. Koncerty probíhají v průběhu celého roku a jsou stále vyprodány. Má celou řadu krásných hitů, například Meteor lásky, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád. Největším hitem se však stala píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě. Prestižní záležitostí v roce 2007 bylo pozvání na koncert Joe Cockera, který nemá nikdy na svých koncertech hosty ani předskokany. Věra Špinarová byla pozvána jako host na ostravský koncert.

Za svou kariéru vydala celkem 13 desek. Kromě mnoha ocenění v podobě zlatých a platinových desek patří mezi prvních pět nejprodávanějších českých interpretek za posledních deset let. Od listopadu je na pultech obchodů s muzikou k dispozici první DVD Věry Špinarové. Komplet Největší hity live obsahující koncertní DVD + CD mapuje průřez její dlouholetou, ale ne vždy doceněnou kariérou a přináší všechny známé hity Věry Špinarové v současném a rockovějším aranžmá, které jej jejímu srdci nejbližší.. Její pověstný koncertní temperament byl poprvé zaznamenán na DVD a představuje Věru Špinarovou bez příkras, s ryzím naturelem a písničkami, které se stávají hity tou nejpřirozenější cestou, zlidověním..
Nenechte si ujít koncert české Janis Joplin!

Deborah Bonham

Deborah BonhamJestli že se o Věře Špinarové říká, že je to Česká Janis Joplin tak o Debbie platí že stylem a typem hudby a hlasu připomíná Janis naprosto dokonale aniž by jí kopírovala. Deborah Bonham pochází z velice slavné rodiny. Nejen že je mladší sestrou zesnulého bubeníka Johna Bonhama z Led Zeppelin, ale Johnův syn Jason je její synovec. V roce 1988 se Jason Bonham spojil s bývalým kytaristou Led Zeppelin Jimmy Pagem, nahrál s ním album Outrider a absolvoval turné k tomuto albu. Deborah bylo teprve 17 let, když v dome svého učitele a mentora Roberta Planta tvořila svá první alba. Zpevačka vystupovala na slavném Glastonbury ve Velké Británii a absolvovala mnoho koncertů a turné při nichž vystupovala a zpívala se slavnými jmény rockové hudby jako Slash a Van Halen, americkým předním kytaristou a zakladatelem slavné rockové skupiny Van Halen. Debbie Bonham také nazpívala dua s Paulem Rodgersem, která jsou zařazena na připravované album, které vyjde tento rok. Paul Rodgers současne koncertuje a nahrává se skupinou Queen. Na začátku tohoto roku také rocková zpěvačka otevřela několik koncertů Nazareth a zazpívala duo se zpěvákem skupiny Nazareth Danem McCafferty. Dále je velmi často zvána jako host na koncerty jejího přítele a učitele Roberta Planta z Led Zeppelin se kterým má několik duetů.

 

Kdy: 30. ledna 2011 od 19 hodin
Kde: Hradec Králové – Kongresové centrum ALDIS
Pořadatel: http://www.mzrecords.eu/
Předprodej: http://www.ticket-art.cz/
Věra Špinarová: http://www.veraspinarova.cz/
Deborah Bonham: http://www.deborahbonham.com/

 

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.