Pátek, 8.12.2023
Cestování a výletyVolný čas

Cestovatelská přednáška – Výpravy do ticha

Výpravy do tichaV pátek 28. února 2014 se koná od 18 hodin ve Vodních zdrojích Chrudim beseda o speleologickém výzkumu, kořenových krápnících a o všem, co se týká života v podzemí, s jeskyňářem Romanem Mlejnkem. Zároveň se jedná o derniéru k výstavě Kořenové krápníky aneb cesta proti gravitaci, která také 28. února 2014 končí. Součástí besedy bude promítnutí filmu Poseidon – podzemní labyrint věnovaný jeho objevování v Adršpašsko-teplických skalách, jehož průzkum přednášející vedl. Film získal hlavní cenu na festivalu Týká se to také tebe v roce 2011.

 

 

Přednášející se také rád podělí o své dojmy z desetidenníhoVýpravy do ticha meditačního pobytu v podzemí, v absolutní tmě, který jej inspiroval k napsání knihy Cesta slepých brouků. V ní popisuje pocity člověka, který v rámci „pokusu sám na sobě“ se dobrovolně odsoudil k pobytu v hlubinách a temnotě v balkánské krasové jeskyni. Tématem besedy bude podzemí, tma, ticho.

 

 

 

Vstupné činí 30 Kč. Předprodej lístků zajišťuje Infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Telefonické rezervace a další informace na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.