XIV. chrudimská muzejní noc

Pátek 25. května 2018 v 19:00 hodin – Chrudim

MUZEUM BAROKNÍCH SOCH

I letos jsme si pro vás připravili bohatý program, tak neváhejte a přijďte nás navštívit. A na co, že se můžete těšit? Například si můžete připomenout 400 výročí založení první česko-rakouské provincie kapucínského řádu v Čechách. Nebo si zahrát na detektivy, najít všechny stopy, vyřešit všechny hádanky na naší “svaté stezce” a získat sladkou odměnu. Pro “hračičky” jsou pak připraveny nejrůznější hry na procvičení všech smyslů. Od 21.15 hodin si v žádném případě nesmíte nechat ujít zcela nové a velkolepé ohnivé představení souboru Ahoj (Ohnivé království) pod širým nebem v přilehlých Klášterních zahradách. Ve 22 hodin vás pak čeká unikátní promítání dokumentu (Florencie a galerie Uffizi) na velkoformátovém plátně v překrásném prostoru našeho muzea. 

MUZEUM LOUTKÁŘSKÝCH KULTUR

Přijďte ve večerních hodinách prozkoumat galaxii MLK, která se ukrývá v Mydlářovském domě. Zhlédnete neohrožená dobrodružství astronauta Cvočka a vydáte se řešit loutkové vesmírné rébusy. Muzejní noc se koná v rámci projektu “Chrudim, město tří muzeí” a kromě našeho muzea můžete navštívit i Regionální muzeum nebo Muzeum barokních soch.

REGIONÁLNÍ MUZEUM V CHRUDIMI

Naše mladá republika. V celém muzeu zavládne duch první republiky. Ve všech patrech muzea budou pro návštěvníky připraveny zajímavosti a úkoly s nádechem první republiky, kterými budou provázet dobově oblečení zaměstnanci. Nejen dámy potěší přehlídka módy první republiky, koutek dobové elegance, pány pak prvorepubliková četnické stanice, a to vše za zvuku swingových melodií.

Vstup volný.

 

Muzejní noc plakát

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz