Za stromy roku do Heřmanova Městce

Za stromy roku do Heřmanova MěstceAž do 4. září 2016 je v Židovském dvojdomkuHeřmanově Městci k vidění putovní výstava Nadace Partnerství Za stromy roku.

Ta představuje deset vítězů ankety Strom roku z let 2002 až 2011 a dvanáct loňských finalistů ankety. Výstavu tvoří vždy dvě velkoformátové fotografie každého vítězného stromu a dalších dvanáct panelů s doprovodným textem představuje loňské finalisty ankety.

Dále je výstava doplněna o nabídku čtyř výletů do okolí Heřmanova Městce a Železných hor, během nichž lze poznat nejen místní pamětihodnosti, ale i staré památné stromy. Popis výletů je možné si z výstavy odvést v podobě letáčku. Mezi vystavenými stromy nechybí šestikmenná lípa ze Zámrsku, která získala titul Strom roku v roce 2004 a je jediným vítězem pocházejícím z našeho kraje.

V letošním roce byla mezi finalisty ankety vybrána mohutná lípa rostoucí na okraji obce Lipka u Horního Bradla. Pokud chcete tuto lípu podpořit, můžete právě při návštěvě výstavy v Heřmanově Městci podepsat hlasovací arch nebo zde odevzdat starý nefunkční mobil, za který lípa na Lipce získá dvacet hlasů. Staré mobily si převezme firma ASEKOL a zrecykluje je.

Za stromy roku do Heřmanova Městce

 

Výstavní síň je otevřena vždy ve středu a v pátek od 14:00 do 17:00 a během víkendů od 10:00 do 12:00 a od 14:00 do 17:00.

Vstupné je dobrovolné.

Za stromy roku do Heřmanova Městce

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.