Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Začíná 16. ročník ankety Zlatý Ámos

Logo soutěže Zlatý AmosV sobotu 11. října 2008 bude v Praze v Národním domě na Vinohradech v rámci koncertu Zpěváček Slávik slavnostně odstartován nový ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos 2008/2009. Je to opět příležitost pro žáky a studenty základních a středních škol ohodnotit své pedagogy.

“Pravidla ankety Zlatý Ámos jsou už od prvního ročníku stejná”, říká ředitel ankety Slávek Hrzal. To znamená, že do přihlášky je třeba napsat stručnou charakteristiku navrhovaného kandidáta, popsat jednu příhodu s ním prožitou a připojit podpisy sta osob, které s přihláškou souhlasí. To všechno do 31. prosince 2008 poslat na adresu Klub Domino, Dětská tisková agentura, Na Nivách 314, 141 00 Praha 4.

Formulář přihlášky i další informace jsou k dispozici na www.zlatyamos.cz. Na této internetové adrese také organizátoři všechny přijaté přihlášky zveřejňují.

V lednu a únoru 2009 proběhnou regionální kola ankety. V nich budou žáci a studenti své návrhy obhajovat. Na začátek března je připraveno semifinále, ve kterém se prezentují navržení učitelé. Veřejné finále ankety se uskuteční v Praze v pátek 27. března 2009.

Anketa Zlatý Ámos tvoří jakýsi most mezi dvěma pedagogickými svátky. V říjnu, kdy pravidelně začíná nový ročník, je z rozhodnutí UNESCO světový den učitelů (5. října), v březnu, k výročí narození J. A. Komenského, kdy anketa vrcholí slavnostní korunovací, se slaví už tradičně den učitelů u nás (28. března).

Záštitu nad 16. ročníkem ankety Zlatý Ámos přijali: MŠMT ČR, hejtmani většiny krajů ČR a hlavní město Praha. Partnery jsou: Poštovní spořitelna, Folklorní sdružení ČR, Procter & Gamble, Právo a Český rozhlas. Spolupořadatelem ankety je Český rozhlas 2 Praha.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.