Země příběhů- Návrat kouzelnice

recenze na knihu Země příběhů- Návrat kouzelnice

V Zemi příběhů vládl mír a v království Šípkové Růženky konečně vše šlo, tak jak má. Díky Connerově nápadu s gumičkou, nikdo už neusínal při práci a země začala prosperovat. Šípková Růženka proto udělala slavnosti, které si její lid zasloužil, a po mnoha letech ulehla konečně do postele, aby spala.

Jenže klid nezavládl na dlouho. Krále a královnu probudili velké rány. Něco se děje s hradem a královna musí být schována do bezpečí. Cestou zjišťuje, že hrad velkou rychlostí začínají pokrývat trnité šlahouny. Růženka si myslela, že už něco takového nikdy neuvidí a není to jediná věc, o které si to myslela.

Cestou její kočár byl napaden a nebyl to nikdo jiný, než Kouzelnice. Osoba, o které si všichni mysleli, že je mrtvá. Jenže se vrátila a nikoho už nečeká nic dobrého.

Alex s Connerem si žili dál své životy, v normálním světě, jen s tím rozdílem, že Alex začala dojíždět na dodatkové studium a Connerovi konečně něco šlo. Byla to náhoda, ale začal sepisovat své zážitky ze země příběhů a měl s tím úspěch. Nebyly jediné změny. Jejich máma si našla přítele, i když jim to došlo až hodně moc pozdě.

Jednoho dne Alex, Conner a Bob, mámin přítel, připravili pro Charlottu velké překvapení. Jenže čekali nějak moc dlouho a máma se nevracela. Než stihly shánět, co se s ní děje, někdo zazvonil na zvonek.

Na prahu stálo tucet vojáků a nevelel jim nikdo jiný, než babička. Na jednu stranu měli děti velkou radost, že ji konečně po tak dlouhé době můžou vidět, na druhou stranu je babička zklame, protože jim šla udělit domácí vězení. Dům budou střežit vojáci a chůvu jim bude dělat Matka husa. A k tomu všemu jim nechce vůbec říct, co se děje. Jen to, že Charlottu unesla Kouzelnice. S tím vším babička zase zmizí.

Jenže vydrží děti doma schované? Jak se dostat do Země příběhů, když nemají knihu? A co má Kouzelnice v plánu?

S Návratem kouzelnice se vracíme do kouzelného světa Země příběhů. Udělalo mi velkou radost, že druhý díl je mnohem lepší, než první. Je v něm více akce, více dobrodružství a stále je co objevovat nového, takže jsou tam i dosti překvapivé věci. Autor dokáže čtenáře udržovat v neustálém napětí, které se drží od začátku až do konce.

Je to sice pohádka, ale jako první díl, si ho můžou přečíst i dospělí. Člověku to připomene vlastní dětství s pohádkami a na to, že to napsal Američan, se tam objevují i české pohádky a jsou tam všechny klasické pohádky spojeny v jeden velký úžasný příběh. Je neuvěřitelné, co dokázal jeden člověk při spojení všech pohádek.

Chvílemi jsem si říkala, že sám autor se v tom už musí ztrácet, ale ony ty osudy jsou tak krásně propojené, že když vám to chviličku nedává smysl, po pár stránkách se to změní. Kniha čtenáře naprosto pohltí, takže se nejde od knihy odtrhnout.

Návrat kouzelnice se mi četl mnohem lépe než první díl a užila jsem si ho o to víc. Nejde to neobdivovat autorovu fantasii. Je to strašně propracované čtení.

Na konci samozřejmě nechybí velké překvapení, které zamíchá osudy. Takže až dočtete, budete hodně silně toužit po pokračování. Na jednu stranu byl konec šťastný, ale na druhou, skončila kniha špatně. Takže doufám, že vyjde třetí díl hodně brzo. Po sledování autorových stránek je vidět ale, že nelení. A ani se nedivím, protože s takovým tématem se dá dělat hodně a byla by škoda to nevyužít.

V knize jsou ilustrace, a každá má svůj význam. Jsou na začátku každé kapitoly a některé dokážou i rozesmát. Je to takové milé zpestření knihy. A obálka, to je sen. Nakladatelství Fragment si s knihou vyhrálo, protože zpracování knihy je opravdu dokonalé.

Takže nechte se nalákat obálkou, nechte se unést do světa, který ve vás probudí vzpomínky na dětství, protože je to moc krásný příběh, který si zaslouží být čtený. Nejde jinak, než doporučit tu knihu a vůbec neřešte, kolik vám, je. Zemi příběhů si může přečíst každý.

 

Název knihy Země příběhů- Návrat kouzelnice
AutorChris Colfer
ŽánrFantasy
  
Nakladatelství Fragment
Rok vydání2017
Počet stran432
ISBN978-80-253-3118-7
  
Nákup knihy www.fragment.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Fragment

Nakladatelství FRAGMENT vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT. Dlouhodobě patří k nejvýznamnějším nakladatelům v České republice a od prosince 2014 je součástí mediální skupiny Albatros Media a.s.

www.fragment.cz

 

Palmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.