Neděle, 24.9.2023
KulturaOstatní kultura

Benefiční večer na podporu předčasně narozených dětí

Babyklokánci17. listopad se v ČR slaví jako Den boje za svobodu a demokracii. Tento den však patří také předčasně narozeným dětem. A právě u příležitosti Mezinárodního dne předčasně narozených dětí spolupořádají pražská Zrnka o.s. a pardubický Čajový klub Paleta o.s. benefici. Její součástí bude textilní dílna a divadelní improvizační zápas. Vše se uskuteční ve středu 17. listopadu 2010 v prostorách Divadla 29 v Pardubicích.

V rámci dílny budou mít návštěvníci možnost podílet se na výrobě prostěradel, dek a čepiček pro předčasně narozené děti. Jejich výroba je velice jednoduchá a zvládne ji téměř každý. Výrobky budou ještě týž večer předány zástupcům Pardubické krajské nemocnice, a.s.. Dílna bude probíhat od 15 h do 20 h v prostorách Studia (mezipatra) Divadla 29 v ulici Sv. Anežky České 29. Po tuto dobu budou mít návštěvníci také možnost seznámit se s činností občanského sdružení Zrnka a s osudy malých pacientů, jimž toto sdružení pomohlo. Jedná o předčasně narozené či nemocné děti a v neposlední řadě také jejich rodiče. Prostor dílny bude nekuřácký, vítáni jsou tedy i rodičové s dětmi, pro které bude připraven dětský koutek na hraní. Vstup na akci je zdarma, veškerý materiál bude k dispozici.

Ve 20 h vystřídá dílnu divadelní improvizační zápas. Jedná se o další utkání České improvizační ligy na prknech Divadla 29. Tentokrát mezi pardubickými Pa.le.ťáky a jejich hosty z východu. Divadelní improvizace je trochu o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se střetnou v improvizacích na různá témata. Nebude chybět ani přísný rozhodčí a jeho dva pomocníci. Diváci budou mít k dispozici dvoubarevnou kartičku na přidělování bodů hráčům a molitanovou pantofli na trestání rozhodčího.

Ve středu 17. listopadu 2010 se v Divadle 29 budete dobře bavit a navíc Vás u srdce bude hřát pocit, že jste pomohli těm nejmenším. Právě těm, kterým je věnovaný tento den – předčasně narozeným dětem.

Za vybrané vstupné, které činí pouhých 60 Kč, budou nakoupeny terapeutické a polohovací pomůcky – ruce ZAKY. Chcete pomoci i Vy? Zúčastněte se tohoto benefičního včera. Budeme se na Vás těšit!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.