Pondělí, 15.7.2024
HudbaKultura

Il Divo se vrátí do Prahy s písněmi ze slavných muzikalů

Il DivoNejúspěšnější pop-operní kvartet IL DIVO, který láme rekordy v prodeji alb i návštěvnosti koncertů po celém světě, se v příštím roce vydá na rozsáhlé turné k novému albu “A Musical Affair“. Při plánování koncertní trasy skupina neopomněla ani své velmi početné tuzemské publikum a 3. října 2014, po dvou letech od bezmála vyprodané české koncertní premiéry, se vrátí do pražské O2 areny.

Vstupenky budou k zakoupení v síti SazkaTicket od 6. prosince 2013 v ceně od 1.390 korun.

Již od 4. prosince 2013 jsou však na webových stránkách skupiny (www.ildivo.com) pro fanoušky k zakoupení také VIP Meet & Greet balíčky.

Šesté album Il Divo “A Musical Affair”, které vyjde 2. prosince, přinese průřez nejslavnějšími broadwayskými muzikály v podobě písní jako “Some Enchanted Evening” (South Pacific), “Bring Him Home,” (Les Miserables), “Tonight,” (West Side Story) a dalších, k jejichž ztvárnění v novém aranžmá si kvartet přizval řadu známých broadwayských umělců a popových hvězd. Za všechny jmenujme např. Barbru Streisand v písni “Music of the Night” (Phantom of the Opera), Kristin Chenoweth (“All I Ask Of You” – Phantom Of The Opera), Nicole Scherzinger (“Memory” – Cats) nebo Heather Headley (“Can You Feel The Love Tonight” – The Lion King).

Bylo to natolik inspirující pracovat na našem novém albu s písněmi z tak slavných broadwayských muzikálů, že se už nemůžeme dočkat, až je v naší úpravě představíme fanouškům po celém světě,” říká Urs Buhler.

Novou show pro Il Divo opět vytvořil jejich dlouholetý spolupracovník a umělecký režisér Brian Burke, který spolupracoval např. se Celine Dion, Eltonem Johnem, Rodem Stewartem nebo The Killers.

IL DIVO

Il Divo jsou prvním a celosvětově nejúspěšnějším klasickým crossoverem – skupinou, která kříží pop s klasickou hudbou. Do dnešního dne prodala tato čtveřice na 26 miliónů desek, ve 33 zemích světa získala 160 zlatých a platinových ocenění, ve více než 50 případech stanulo jejich album v prodejní hitparádě na prvním místě a absolvovala čtyři monstrózní světová turné. Skupinu, kterou tvoří švýcarský tenorista Urs Buhler, španělský barytonista Carlos Marin, americký tenorista David Miller a francouzský popový zpěvák Sébastien Izambard, založil v roce 2003 hudební manažer a producent Simon Cowell.

IL DIVO: A MUSICAL AFFAIR
THE GREATEST SONGS OF BROADWAY LIVE
3. října 2014 – PRAHA – O2 ARENA

Koncert pořádá NuCoast ve spolupráci s CAA a Proper Artist Management

Il Divo

Více na: www.sazkaticket.cz, www.ildivo.com, facebook.com/ildivo.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.