Pátek, 22.9.2023
Ostatní volný časVěda a technikaVolný čas

Jak na data – DropBox

DropboxDropbox je webové úložiště, které využívá cloud computingu a umožňuje tak uživateli ukládat a sdílet soubory a složky s ostatními uživateli internetu pomocí synchronizace souborů. Služba je provozována společností Dropbox, Inc, která byla založena v roce 2007.

Existují dvě možnosti využívání – zdarma nebo placený. Placený přináší více prostoru pro soubory. Při porovnání s podobnými službami, Dropbox podporuje relativně velký počet platforem od desktopu až po mobilní telefony.

Nabízí celkem 10 klientů pro tyto platformy: Microsoft Windows, Mac OS a Linux (oficiální i neoficiální) a také pro oblast chytrých mobilních telefonů platforem Android, iPhone, iPad a BlackBerry. Důležitým prvkem Dropboxu je také webové rozhraní služby pro ty, kteří nemají nainstalovaného klienta.

Dropbox používá model financování Freemium, což znamená, že v základním provedení je zdarma a poskytuje nenáročným uživatelům 2 GB webového úložiště. Zvětšení kapacity webového úložiště je možné až na 100 GB za měsíční/roční tarif.

Pokud chcete získat 2 GB zdarma například pro své fotografie, dokumenty či hudbu, zaregistrujte se zde a nic vám v tom již nebrání – www.dropbox.com.

 

Dropbox

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.