Kinotip: Creed

CreedStudio Warner Bros. Pictures vrací Sylvestra Stalloneho do jeho ikonické role Rockyho Balboa a otvírá novou kapitolu jeho životního příběhu. Pokud nemáte co dělat poslední den v roce, tak kdy jindy jít do kina na Sylvestra než na Silvestra.

Adonis Johnson (Michael B. Jordan – letos si zahrál v rozporuplném restartu Fantastické čtyřky) nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampiona v těžké váze Apollo Creeda, který zemřel dřív, než se Adonis narodil. Přesto není pochyb, že má boxování v krvi. Adonis se vydává do Philadelphie, města Apollova legendárního zápasu s Rockym Balboa. Jakmile se do města Bratrské lásky (jak se Philadelphii přezdívá) dostane, vystopuje Rockyho (Sylvestr Stallone – Rambo: První krev) a požádá ho, aby ho trénoval. I přes jeho neustálé opakování, že se sportem už nadobro skončil, vidí Rocky v Adonisovi sílu a odhodlání, které viděl u Apolla – svého úhlavního rivala, ze kterého se stal jeho nejbližší přítel.

Možná i proto Rocky s tréninkem mladého boxera souhlasí a připravuje ho na zápas s protivníkem mnohem nebezpečnějším, než kterému kdy čelil on sám. S Rockym ve svém rohu ringu netrvá dlouho a Adonis dostane svou šanci bojovat o titul. Dokáže však ukázat nejenom sílu, ale i srdce opravdového bojovníka v tváří v tvář protivníkovi v ringu?

Na režisérském postu dostal důvěru mladý režisér Ryan Coogler, jehož předchozí film a zároveň jeho debut Fruitvale, byl oceněn na MFF v Cannes a i na FF Sundance. Do dalších rolí obsadil třeba Tessu Thompson (Veronika Marsová) nebo Phylicii Rashad (Frankie & Alice).

 

Oficiální premiéra je stanovena na 31. prosince 2015.

 


Drama / Sportovní

USA, 2015, 133 min

Režie: Ryan Coogler

Scénář: Ryan Coogler, Aaron Covington

Kamera: Maryse Alberti

Hudba: Ludwig Göransson

Hrají: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson, Mauricio Ovalle, Ritchie Coster,Wood Harris, Mark Falvo, Phylicia Rashad, Andre Ward, Tony Bellew, Graham McTavish, Brian Anthony Wilson, Liev Schreiber, Troy Faruk, Claire Bronson, Will Blagrove

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/349573-creed/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.