Pátek, 24.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kyselica – první pomoc pro těžká rána

Silvestr jen málokdo z dospělých slaví bez alkoholu. Ovšem oč veselejší je večer, tím těžší je ráno. Proto jsme pro vás připravili tip, jak uklidnit žaludek rozbouřený jako oceán a utišit permoníky v hlavě.

Ve větším hrnci dejte vařit 400 g kysaného zelí s nálevem a hrnkem vody. V druhém hrnci s osolenou vodou a kmínem nechte vařit 300 g brambor pokrájených na kostičky. Do hrnce se zelím přidejte ještě několik bobkových listů a pár kuliček nového koření. Když jsou brambory skoro měkké, slijte je i s vodou do většího hrnce k zelí. Na lžíci másla osmažíte 1 cibuli, na kostičky nakrájet 100 g slaniny a na kolečka nakrájenou ostřejší klobásu. V troše mléka rozkvedlejte lžíci mouky, vlijte do hrnce a důkladní míchejte. Pak přidejte osmaženou cibulku, klobásu a slaninu. Za občasného míchání nechte probublávat asi čtvrt hodiny. Nakonec odstavte z ploténky, dochuťte zakysanou smetanou a podle potřeby solí a pepřem.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.