Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey

Láska podle Shakespeara - Daniel & Aubrey

recenze knihy Láska podle Shakespeara – Daniel & Aubrey

Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na Torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti…

A v tu chvíli mi začalo být opravdu vedro. A tentokrát to nebylo holčičí vem-si-mě-tady-a-teď vedro. Vlastně jsem se cítila celá ulepená a zpocená. A pak jsem si uvědomila ten divný pocit v krku. Panebože – budu zvracet!

Tohle bylo přesně to pohlazení, jaké má těhotná dušička potřebovala. Nelze říct, že bych se do příběhu Daniela & Aubrey zamilovala od první stránky. Kouzlo Shakespeara a jeho citátů a uměleckého díla, které mě přivítalo po otevření knihy, mě sice nadchlo a naladilo na uměleckou stránku, ale přesto jsem se bála, že otevírám lacinou new adult červenou knihovnu s tuctovním námětem a plnou otřepaných a tisíckrát čtených klišé. Ano, člověk čas od času něco takového potřebuje, ale nebyla jsem si jistá, jestli jsem s výběrem neudělala chybu.

Byla jsem velice mile překvapená, jak rychle jsem se do příběhu začetla a jak pěkně mi plynul před očima. Georgina Guthrie je vynikající vypravěčka. Na příběhu pracovala roky, nechala si radit od online čtenářů (jak sama v poděkování přiznává) a já musím říct, že je to vidět. Kniha mě překvapovala vyústěními situací, které jsem původně podezřívala z oněch výše zmíněných klišé výstupů. Stvořila originální a pro mě překvapivé a čtivé rozuzlení jednotlivých situací. A já jsem si čtení opravdu užila a dobře jsem se při něm bavila. Nemusím dodávat, že jsem první díl zhltla takřka během jednoho dne. Moc se mi líbí autorčin lehký a humorný styl psaní. Netřeba dodávat, že žhavé pasáže má také v malíčku.

Vždycky jsem byla trochu bordelář. Nejsem fanoušek špíny, ale nepořádek? Pff, ten je v pohodě.

Chemie mezi Danielem & Aubrey a jejich vášeň v naprosto platonickém vztahu mě doopravdy dostaly. Miluju UST (Unresolved Sexual Tension ? nevyřešené sexuální napětí) ve filmech, knihách i fanfiction. Příběhů s touto tématikou mám načtených mraky a v tomto ohledu jsem jako zkušený degustátor vín. Věřte mi, když říkám, že jsem zhodnotila barvu, přičichla jsem si a převalila ty dva po jazyku, a tvrdím, že je to dobré. Je to víc než dobré. Je to vynikající. Rozhodně doporučuji podávat k večeři. A dle mého názoru si zaslouží mnohem větší pozornost než některé rádo by hodně sexy příběhy s lepším marketingem.

Nejenže mě dostal neskutečně pomalý a sexy build up, ale moc se mi líbilo i samotné prostředí (Kanada byla po Americe a Anglii, které jsem v poslední době četla nejvíc opravdu osvěžující) a především charaktery postav. Autorka si je vymazlila a pohrála si s nimi, stejně tak s jejich minulostí a okolnostmi, které je tvarovaly. Dialogy i jednání působily opravdu živě.

Během čtení jsem ovšem narazila na pár chybek, které mě v takto dobré knize plné odkazů na díla velkého Mistra opravdu zamrzely. Jednalo se spíš o překlepy a postupem času jsem je buď přestala vnímat, nebo se objevovaly spíš na začátku a v první polovině knihy. Nebo jsem se potom ponořila do příběhu a nic jiného nevnímala. Nevím.

A trošku mě mrzí, že v knize použili Shakespearovy citace v překladu několika autorů a především Josefa Václava Sládka a nikoli mého oblíbeného Martina Hilského.

Lehce mi sjel levou dlaní po paži, než ji položil na moje zápěstí. Otřel se mi o zadek a tiše zasténal.

Doporučuji Lásku podle Shakespeara všem romantickým duším (Daniel & Aubrey by vám rozhodně neměli ve sbírce chybět) a lidem, kteří mají rádi dobré knihy. Já jsem se opravdu moc bavila a sotva dopíšu tuto recenzi, otevírám druhý díl.

Georgina Guthrie se otevřeně prohlašuje za objímače knih už tak dlouho, kam až její paměť sahá. Je vášnivou čtenářkou a notorickou pisatelkou deníků a je unešená z toho, že mohla nakouknout do velkého světa knih. Georgina žije v Torontu v Kanadě, ale pořád se považuje za Britku skrz naskrz a často ji můžeme najít, jak prochází uličkami svých oblíbených britských obchodů.
Je absolventkou Torontské univerzity, kde studovala anglickou literaruru. Georgina ráda vyplňuje svůj čas čtením a psaním, ale stejně tak si ráda užije i dobrý film s manželem, kolotoč v kuchyni se svou dcerou nebo odpočinek s přáteli a rodinou, ten vesměs vždy ve společnosti sklenky červeného vína v jedné ruce a cibulových kroužků v druhé.


 

 
Název knihy     Láska podle Shakespeara
Daniel & Aubrey
AutorGeorgina Guthrie
ŽánrRomány, pro ženy
    
Nakladatelství      GRADA
Rok vydání2016
Počet stran464
ISBN978-80-247-5852-7
  
Nákup knihywww.grada.cz
 Nákup e-knihywww.palmknihy.cz
   
Databáze knihwww.databazeknih.cz
 

  

 


 

Grada

Knihy s logem GRADA vycházejí v České republice již od roku 1991. GRADA si za dobu své existence vybudovala pozici největšího tuzemského nakladatelství odborné literatury co do objemu tržeb, počtu vydávaných nových titulů i šíří oborů své působnosti a to jak v České tak i ve Slovenské republice.

K dnešnímu dni GRADA vydala téměř 8.000 titulů v celkovém nákladu více než 16 milionů knih. Nabídka společnosti GRADA pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. Ročně produkuje více než 400 novinek ve více než 29 oborech asi v 90 edičních řadách.

V její produkci jsou tituly s právní tematikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí. Tuto pestrou škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život.

Důležitou součástí nakladatelské strategie je přinášet odborníkům a širší odborné veřejnosti aktuální znalosti a informace ze všech oborů a oblastí jejich činnosti, znalosti v maximální odborné kvalitě, včas, v optimální formě a rychlé dostupnosti. Autory knih se značkou GRADA jsou proto nejlepší čeští odborníci v daných oblastech. Grada vydává také mnoho překladů významných zahraničních titulů. Z nabídky GRADA si tedy pro svou práci potřebné znalosti vyberou nejen vynikající experti a přední odborníci, ale veškerá odborná veřejnost včetně studentů všech stupňů škol a také pro řadu všeobecně praktických témat a publikací i široká veřejnost. 


www.Grada.cz
 


 

PalmKnihy


PalmKnihy
 – Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

www.palmknihy.cz 

 


Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Hana Láryšová

Slova jsou pro mě nádherným nástrojem, dveřmi do jiného světa. (osobní blog)