Raw pro začátečníky

Raw pro začátečníkyVe vydavatelství Noxi vychází další pozoruhodná publikace o lidském zdraví. Kniha Raw pro začátečníky přináší zajímavé informace o nejstarším způsobu lidského stravování. Syrovou stravu čtenářům představí v novém, barevném a poutavém světle. Kromě informací, výhod a zdravotních účinků raw je v ní samozřejmě mnoho chutných receptů.

Jednoduchý a poutavý úvod do problematiky raw jídla – trend syrové stravy je v této knize vysvětlený na množství receptů, které jsou nejen zdravé, ale především chutné. Raw strava je stará jako lidstvo samo. Tato kniha ukazuje, jak propojit kulinárskou rozmanitost a moderní tvořivost s pozitivním vlivem na lidský organismus se zdravými syrovými potravinami. V raw potravinách jsou zachované vitamíny, minerály a enzymy. Vláknina v nich napomáhá střevům a snižuje hladinu cholesterolu. Kromě toho jsou přirozeně nízkokalorické, takže se jejich pomocí můžete dopracovat k ideální váze. Autorka představuje nový styl vašeho stravování na základě raw stravy, který můžete aplikovat každý den. Díky receptům na sladká i slaná jídla si uvědomíte, jaké využití a hlavně jaké výhody raw strava má.

Ukázka:

Syrová strava je hodně vzdálená přísné dietě plné dogmat. Inspirovaná americkou Raw-Food scénou spojuje i u nás povědomí o zdraví s požitkem a vitalitou. Od pizzy k závitkům, od dortů až ke zmrzlinám – moderní syrová strava nabízí zdravé alternativy pro kuchařské klasiky, místo aby přikazovala odříkání.

Stará cesta k novému Já
Nová syrová strava spojuje staleté znalosti o mnohých přednostech rostlinné stravy s nároky moderního života. To všechno, aby nás nechala objevit jedno: vyrovnané, šťastné,
krásné Já.

Oplývá živinami
Enzymy, vitaminy a antioxidanty v moderním stravování bohužel často přijdou příliš zkrátka. Zcela jinak při syrové stravě: tady jsou podstatnou součástí každodenní nabídky. Současně potlačuje to, co nám škodí: cholesterol, cukr, nezdravé tuky.

Zřejmě nejpřirozenější forma hubnutí
Mnozí z těch, kteří začínají se syrovou stravou, jsou překvapeni, jak jednoduše při této stravě ztrácejí přebytečnou váhu – aniž by museli počítat kalorie nebo se zcela zříkali dezertů a dobrot. Skutečně to jde zcela samo.

Veganská strava z čisté náruživosti
Čistě rostlinná strava nejen prospívá nám, ale taky naší planetě a celému lidstvu. Zkracuje potravní řetězec a chrání tím zdroje. Nová syrová strava chápe veganství jako šanci žít v těsnějším souladu s přírodou, a tím se taky vrátit k vlastní vnitřní rovnováze. Je to prostě dobrý pocit

Z německého originálu Rohkost für Einsteiger přeložila Jana Pecharová.
Vychází 30. 11. 2015 ve vydavatelství NOXI za maloobchodní cenu 279 Kč. 

 


Název knihy:      RAW PRO ZAČÁTEČNÍKY
Autorka:              Chantal Sandjonová

Nakladatelství:  NOXI
ISBN:                   978-80-8111-309-3
EAN:                    9788081113093
Formát:               165 x 200 mm
Počet stran:        128
MOC:                   279 Kč
Datum vydání:   30. listopadu 2015

E-shop:               http://www.bux.cz

 Nakladatelství NOXINakladatelství NOXI
 vydává knihy pro zdravý životní styl a chvíle pohodyČtenářům nabízí úspěšné tituly, které se v zahraničí staly bestsellery, především pak knihy o zdravém životním stylu ale i kvalitní beletrii. Vydavatelství působí na českém a slovenském knižním trhu od roku 2004 a jeho zakladatelkou je paní Jana Mišíková.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.