Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Rozhovor s Richardem Durandem

trancefusionJiž za necelý měsíc vypukne v ČR největší trancová halová akce této sezóny  – TRANCEFUSION. My jsme položili pár dotazů holandskému pohodáři a zároveň autorovi historicky první hymny tohoto eventu.

Ahoj Richarde, díky moc, že sis udělal čas pro rozhovor s Trancefusion fans! 🙂
Bez problému, na svý opravdový fanoušky si vždycky rád udělám čas. 🙂

Zima je za námi, jaro pomalu přichází, jak se má Richard Durand a co se u něj stalo během posledních pár měsíců nového?
Máš pravdu, jaro a sluníčko mám hodně rád. Snažím se dostat do sebe co nejvíc slunečních paprsků, protože mě to neskutečně nabíjí energií. Ve zbytku svého času pak skládám ve studiu a věnuju se druhému dílu EP Richard Durand vs. The World, které se bude týkat Evropy a na kterém bude jedna zajímavá spolupráce s jedním nadějným producentem.

Jak to vypadá s Tvojí kompilací “In Search Of Sunrise”? Loni jsi album věnoval Indii, plánuješ letos další pokračování? A jestli ano, na kterou zemi přijde řada letos?
Jojo, In Search Of Sunrise bude pokračovat a 19.května bude v Amsterdamu velká release party – fandové z Čech jsou srdečně zváni! A co se týče jména země pro další díl, dám Ti nápovědu – bude to země, kde žijou koaly. 🙂

Mimoto plánuješ na letošek něco speciálního? Nějaký release, spolupráci nebo vystoupení, na které se opravdu těšíš?
Tento rok se soustředím na jeden bod, který považuju za opravdu vzrušující, protože je pro mě skvělou příležitostí si vyzkoušet něco novýho, potkat se ve studiu se zajímavýma lidmi a taky dát šanci začínajícím producentům… Ale proč to vysvětlovat – mrkněte sem: http://youtu.be/PCorMmJhl8k

Už za měsíc se představíš českému publiku poprvé na doposud největším halovém trancovém eventu – Trancefusion, pro který jsi rovněž složil jeho historicky první hymnu. Jak těžké je skládat track, co má být hymnou nějakého eventu? Je to odlišnější, než když skládáš třeba jiné skladby?
Není to o moc větší rozdíl než když skládám něco pro sebe. Musel jsem akorát vzít v potaz, že je Trancefusion festival věnovaný tranceu, takže má skladba masivní lead, melodie je chytlavá a celý song se nese ve znamení “big room” soundu. Doufám, že se fanouškům bude líbit. Dohromady mi trvalo složit tuhle skladbu nějaký dva týdny.

Na Trancefusion budeš jedním z headlinerů. Připravuješ se nějak speciálně pro takováto hraní na větších akcích? Hraješ třeba jinak v klubu a jinak na halovce, jako je tato?
Ne, nikdy si nepřipravuju sety. Mám velký cd case a tak nějak vždycky vycítím, co chtějí lidi na parketu slyšet a pak se rozhodnu, co jim budu hrát. Dělám to takhle vždycky. Myslím si, že schopnost “číst dav” je ten nejdůležitější djský um.

Můžou se těšit čeští fans na něco speciálního v Tvém setu během večera? Možná nějaký track, který víš, že zahraješ a hala exploduje? 🙂
Ano! Ale neřeknu Ti, co to bude za track… 🙂 Ale většinu mého setu budu hrát trance.

Mimochodem, víme o Tobě, že jsi vášnivý fotbalový fanda a v červnu začíná ME 2012. Upraví si kvůli tomu Richard Durand nějak svůj diář, aby se mohl dívat v tv, když bude hrát Holandsko nebo nejseš zase tak náruživý fanda? 🙂
Nebudu kvůli tomu nic měnit, ale až se vrátím z vystoupení někde zpátky do hotelu, mrknu se na svým laptopu na záznam.

Díky moc za Tvůj čas a těšíme se na Tebe už brzo v Praze!

Pro fanoušky Trancefusion a Richarda Duranda přinášíme v souvislosti s tímto rozhovorem soutěž o osobní setkání s ním přímo na akci. Napište na info@trancefusion.cz, co pro vás znamená trance. My vybereme z nejlepších odpovědí dva výherce!

TRANCEFUSION – ta správná transfúze do žil české taneční scény! Po této noci budete jako znovuzrození.
Více informací na http://www.trancefusion.cz/  nebo na http://on.fb.me/TRANCEFUSION

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.