Skyline přijedou rozhýbat Chrudim

SkylineNejrozjetější česká elektronická kapela, která vznikla v roce 1997 v Praze vystoupí 27. února 2009 v Pitch clubu Chrudim. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 130 Kč nebo pak na místě za 160 Kč. Historicky první koncert odehráli v lednu 1998 jako předkapela Tata Bojs v klubu Delta, ten samý rok se objevili i na legendárním festivalu Jelení příkop. I když bylo tehdy členům kapely sotva dvacet let, začala je okamžitě zastupovat renomovaná agentura D Smack U Promotion. Kapela byla ovlivněna především taneční scénou, která se tehdy blížila ke svému vrcholu a původní zvuk Skyline tedy vycházel hlavně z drum and bassu. Ovšem už tehdy se odlišovali tím, že nedělali jen tracky, ale pořádné písničky.

V roce 2001 jim vyšlo první album jménem Riders in The Store (Intellygent Recordings) a ze Skyline se tak stala jedna z vůdčích kapel scény, soustředěné kolem klubu Roxy. V následujících dvou letech ale prošli personálním zemětřesením. K zakládajícím členům hoffymu_m (programming, produkce) a Radkovi B (bicí) se nově přidali zpěvačka Jitka Charvátová, známá z kapely Fiction, MC Nu.C a kytarista Majkii B. Tak se ustálila nová podoba Skyline, která se v roce 2004 uvedla albem Urbanica (U:Bahn Records). Album zachycuje posun od taneční scény směrem k modernímu a energickému “urban popu”. Urbanica vyšla netradičně i jako příloha časopisu Ultramix a číslo s tímto CD a se Skyline na obálce se stalo vůbec nejprodávanější v historii časopisu.

Skyline vždy byli a budou především koncertní kapelou, mají za sebou stovky vystoupení a pověst divoké party, která by “rozjela i mrtvého”. Ostatně za svá živá vystoupení získali i řadu cen – Dance Awards 2004, 2005, 2006: kapela roku, Akropolis Live Music Awards 2004 a 2007: nejlepší živá kapela žánru dance/electronic music, Ceny Óčka 2006: nejlepší umělec v kategorii “dance”. Skyline pravidelně hrají na většině nejdůležitějších tuzemských festivalů (Rock For People, Planet Festival atd.), v červenci 2005 předskakovali britským Underworld a mají za sebou i zkušenosti ze zahraničí – turné po Polsku, dále koncerty v Německu, Portugalsku, Anglii, Francii a také účast na prestižním holandském festivalu Eurosonic.

V roce 2005 přišel do kapely nový člen MC Jacob a Skyline se začali věnovat přípravě své třetí desky. Stejně jako Urbanicu ji produkoval vyhledávaný producent Ecson Waldes a přípravy alba zabraly skoro celý rok. Třetí album Skyline se jmenuje tajemně Virginplatonicpanic, vyšlo v březnu 2006 na labelu X Production a obsahovalo hity Ladies a Pretty Princess. Svérázný low-fi videoklip k Pretty Princess pak sklízí úspěchy na serveru Youtube. 25. března 2008 Skyline vydali své nové album s výstižným názvem Escapism. “Desku jsme si produkovali sami a výsledkem je nejvíc “skyline” deska, jakou jsme zatím natočili. Zatím nejvíc jsem se přiblížili k tomu, jak zníme na koncertech. Základem pak zůstávají chytlavé a energické digipoppunkové songy” říkají o své poslední desce Skyline. Album vyšlo ve speciální edici, která kromě nového CD obsahuje první živé DVD kapely. Jeho základem je záznam koncertu z brněnského klubu Fléda z listopadu 2007, nechybí však ani řada dalších bonusů. Na podporu nového alba Skyline odjeli své zatím největší turné, na které si vezli svou vlastní scénu a které vyvrcholilo vyprodaným křtem ve velkém sále pražské Lucerny.

V červnu 2008 ze Skyline odešla zpěvačka Jitka Charvátová. Na její místo nastoupila energická Marka Rybin, bývalá frontmanka populárních Gaia Mesiah. Jestli doteď byli Skyline na pódiu jako bouře, nyní se stávají tornádem.

Více info na http://www.skylineweb.cz nebo http://www.pitch.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.