Pátek, 24.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Společenské setkání u skvělých vín aneb Morava přijede za námi

Společenské setkání u skvělých vín aneb Morava přijede za námi1. Zámecké vinné schody v Chroustovicích
na zámku, sobota 4. listopadu 2017

Kdo by se před třiceti lety nadál, že ve vrcholící éře Sklepmistrů, Ostravských kahanů, podpultových Svíček a v Esu se krčících několika málo “sedmiček” Archivního vína, budeme za tři dekády vybírat ze stovek vinařství a tisíců vinných titulů, nepočítaje zástupy zahraničních značek méně či více renomovaných vinařských firem.

Jistě, i v té době byla k mání výborná vína, ale v soutěži s “národním” pivem, bohužel určená snad jen vinařským zasvěcencům a neúnavným propagátorům tohoto moravského zlata.

Dnes otevřené sklepy střídá bezpočet vinobraní a festivalů vín, koštů a vinařských soutěží, není problém v rámci pobytu na moravských kopečcích navštívit malého vinaře i prosperující, technologiemi nabitou, moderní firmu.
Konkurence je obrovská, zákony a byrokratická nařízení nejsou vždy povzbuzením. Možná nám konzumentům uniká, že poctivá práce na vinohradu je poměrně složitý a dlouhodobý běh, žádný sprint k rychlému úspěchu.

Milovníci vína, příznivci dlouhého povídání o nuancích vůně, chutě, barvy, přijďte prožít komorní atmosféru u vína, kvalitní muziky a dobrého jídla. Představí se vybraná vinařství – Winery Konečný Nový Poddvorov, Fasora & Synové z Hovoran, Vinařství Benešovský Šardice, Vinařství Vican Mikulov, Vinařství Rusňákovi Kobylí, Sing Wine z Velkých Bílovic.

Součástí odpoledne bude i nabídka regionálních prodejců a výrobců potravin – Královské dobroty, Sýry – Chuť Itália, Pecka, Mňamky od Bohušky, Zámecké medoviny.

Veškeré informace a zvýhodněné vstupenky na tuto akci v omezeném počtu můžete objednat na webových stránkách pořadatele www.zameckevinneschody.cz, těší se na Vás Martin Dian.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.