Tradiční oslavy keltského svátku Lughnasad v Nasavrkách slaví 10 let!

Tradiční oslavy keltského svátku Lughnasad

Ve dnech 29. – 30. července 2016 se v Nasavrkách uskuteční Lughnasad, mezinárodní festival keltské kultury. Letošní jubilejní 10. ročník se bude konat u zámku, v zámecké zahradě, na náměstí, v Kaštance a u kamenného kruhu.

Tradiční oslavy léta budou zahájeny v pátek v 16 hodin. Prvním lákadlem programu bude v půl páté přednáška o medu v podání M. Gregora. Od 19 hodin si budete moci užít koncert skupin Irish Dew, Asonance a Jull Dajen.

V sobotu bude celodenní program zahájen v devět hodin – v zámecké zahradě se usídlí kmeny Keltů a to jak kmeny domácí tak i zahraniční. Největším lákadlem letošního ročníku je výcvik keltských bojových koní a sokolnictví, dále můžete vidět při práci koželužníka, výrobu piva či medoviny. Chybět samozřejmě nebudou i další keltští řemeslníci – kováři, šperkaři, tkalci, mincíři. Na programu budou také přednášky na historická, řemeslná i duchovní témata.

Ve 14 hodin se uskuteční slavnostní zahájení oslav – pocta sklizni, kdy společně přivítáme obilnou bohyni. Po celý den bude na podiu probíhat bohatý program – živá vystoupení.

Celá akce vyvrcholí sobotním večerním koncertem, který začne v 18:00 – pro letošní rok se představí kapely Jauvajs, Bran, Dick O´Brass a Beerberries.

Lughnasad, foto: Jaromír Zajda Zajíček

Vstupenku na celý víkend, zahrnující vstup do historické zahrady i na večerní koncerty, lze v předprodeji zakoupit za 220 Kč. Vstup pouze do zahrady – 50 Kč dospělí / 30 Kč děti do 15 let. Více informací o vstupném včetně předprodejních míst naleznete na www.lughnasad.cz/vstupenky.

Kromě klasických vstupenek je zde navíc exkluzivní nabídky pro skutečně pravověrné Kelty, kterým je jedna oslava málo. Ve spolupráci s CK Kudrna jsme udělali společnou vstupenku na dvě lughnasadové oslavy po sobě – první v Nasavrkách 29. – 30. 7. a druhá na Hradě Veveří o týden později v sobotu 6. 8. Oslavte Lughnasad v Čechách i na Moravě za 400 Kč! Více informací na webu festivalů.

Oslavy Lughnasadu pořádá zapsaný spolek Boii, z.s. ve spolupráci s dalšími sdruženími za podpory Města Nasavrky, Pardubického kraje a dalších partnerů. Velké poděkování patří také všem dobrovolníkům, kteří se na organizování akce podílejí.

Tradiční oslavy keltského svátku Lughnasad

 

Fotografie z předchozích ročníků naleznete na
https://www.zonerama.com/fotozajda/281283

 

Více informací o Lughnasadu – oslavách léta naleznete na stránkách www.lughnasad.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.