Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Atlas – Pavouci České republiky

Atlas Pavouci České republikyPavouci bezesporu patří k nejpopulárnějším skupinám živočichů, díky své všudypřítomnosti i nápadným a zajímavým životním projevům, jakým je např. tvorba pavučin či unikátní lov kořisti.

Studiem pavouků objevují odborníci nesmírnou heterogenitu v morfologii a bionomii této svérázné skupiny živočichů, do které celosvětově patří na 42 000 dosud známých druhů.

Na území České republiky bylo do této doby zjištěno 865 druhů. I naši pavouci vykazují velkou rozmanitost jak ve velikosti a zbarvení, tak i ve způsobu života a ve vztahu k okolní přírodě.

Tuto různorodost se snaží alespoň částečně podchytit tato kniha.

 

 

 

 

 

 

 

Název:                Pavouci České republiky
Autor:                  Antonín Kůrka

Rok vydání:       Academia2015
Počet stran:       624
Rozměr:             130 × 200 mm
Vazba:                vázaná
ISBN:                  978-80-200-2384-1
EAN:                   9788020023841

Prolistovat ukázku knihy (PDF)

E-shop:               http://www.academiaknihy.cz
V e-shopu www.academiaknihy.cz můžete nakoupit knihy se slevou 20 %.

 

 

Nakladatelství AcademiaNakladatelství Academia vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

V současné době zaujímá Academia svou ediční činností přední místo mezi nakladatelstvími České republiky. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů.
Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.