Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Zlozvyky knihomolů

Zlozvyky knihomolů

Email Tisk

Zlozvyky knihomolůKaždý máme nějaký ten zlozvyk. Ať už je to kousání nehtů nebo prohlížení sociálních sítí před spaním, nejsou to mnohdy skvělé věci. Pojďme se podívat společně na zlozvyky knihomolů.

1. Ke každé nové knize přičichneme a nasajeme vůni barvy a papíru. O tuto možnost bohužel přicházíme u knih vypůjčených z knihovny. Ty už jsou mnohdy zašpiněné a „ohmatané“ od někoho jiného.

2. Než začneme číst nějakou knihu, uděláme si přehled o tom, jak je kniha zpracovaná. Především členění do kapitol, jejich délka, ilustrace, atd. S tímto zlozvykem souvisí hned další dva.

3. Neodložíme knihu dříve, než dočteme kapitolu. Co kdyby se na konci stalo něco důležitého? Horší ale je, když k dočtení kapitoly chybí hodně stran a nám potom ujede vlak, autobus nebo připálíme oběd.

4. Horší situace nastává, pokud kniha není rozdělena do kapitol. Abychom knihu mohli zavřít, musí být na konci stránky tečka. Že není? Pak čteme vesele dál.

5. Milovníci knih jsou mnohdy i milovníci čaje. Ke čtení si uvaří velký šálek lahodného čaje, ale nejednou se stalo, že čaj vystydl, protože jsme si na něj během čtení ani nevzpomněli.

6. Pokud knihu někam přemisťujeme, ukládáme ji do speciálního obalu, případně NOVÉHO sáčku, aby se obal knihy nějak neumazal.

Zlozvyky knihomolů7. Čteme více knih najednou. Občas se stane, že vyjde několik zajímavých titulů, které si nechceme nechat ujít. Zároveň ale nevíme, který dřív. Proto čteme více knih najednou. Má to i svá rizika. Může se stát, že si knihy dostatečně neužijeme nebo se nám děje propletou do sebe.

8. Nespíme. Teda spíme, ale ne tolik hodin, o kolik si říká náš organismus. Často se stává, že je děj natolik zajímavý, že nejsme schopní jít spát. V tomto případě nás zachrání už jenom konec knihy. Nebo nečekaný zvrat v ději, který musíme vstřebat, než budeme číst dál.
9. Knihy nepůjčujeme. Maximálně pouze nějaké tituly a to nejbližším příbuzným nebo kamarádům knihomolům. S knihami to máme jako s dětmi. Děti taky nepůjčujeme.

10. Čteme všude. V posteli, autobuse, ve vaně, ale i na záchodě. Musíme si ten čas nějak zpříjemnit, nebo ne?

To by byl výtah nejzajímavějších zlozvyků, které znám, ať už z vlastní zkušenosti nebo od přátel. Každopádně by mě zajímalo, jak jste na tom vy.

V kolika bodech jste se poznali, a jaké jsou vaše další zlozvyky?

Aktualizováno ( středa, 08 únor 2017 14:40 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Miluj mě, když si to nejmíň zasloužím. Právě tehdy to nejvíc potřebuju.

švédské přísloví


Reklama

Banner